X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

„Nie ma co odkładać marzeń na emeryturę”. Siedlisko Soce Moniki i Pawła Hajduczenia

27.10.2021 14:08
Wrócili ze świata by stworzyć swój mały, prywatny świat na Podlasiu. „Podróżując i mieszkając w dużych miastach doszliśmy do wniosku, że to niekoniecznie jest dla nas. Najlepiej czujemy się otoczeni naturą, gdzieś gdzie nie ma pędu a jest spokój. I rozważając za i przeciw powrotu do Polski, doszliśmy do wniosku, że skoro mamy takie swoje miejsce na Podlasiu, to nie ma co odkładać marzeń na emeryturę” - wspominają Monika i Paweł Hajduczenia, twórcy „Siedliska Soce”.
Audio
  • O podróżach i powrocie ze świata, by stworzyć własną krainę obfitości na Podlasiu, z Moniką i Pawłem Hajduczenia, twórcami „Siedliska Soce”, rozmawiała Małgorzata Frydrych.
Siedlisko Soce na Podlasiu, stworzone przez Monikę i Pawła Hajduczenia.
„Siedlisko Soce” na Podlasiu, stworzone przez Monikę i Pawła Hajduczenia.Foto: arch. prywatne Siedliska Soce

„Nasze idylliczne marzenie o drewnianym domku zaczęło nabierać kształtów. Wyjechało z nami w świat, aby wrócić bardziej konkretne i realne. Siedlisko Soce to przestrzeń, przyroda, las i doskonała kuchnia. Goście polecają zwłaszcza naszą szakszukę, czyli jaja sadzone na pomidorach i warzywach z ogrodu z bukietem przypraw z całego świata” - opowiadają Monika i Paweł Hajduczenia.

„Szczęśliwie początek naszej aktywności agroturystycznej zbiegł się w czasie z popularyzacją regionu przez lokalne stowarzyszenie jako Krainy Otwartych Okiennic. Myśmy rośli z tą popularnością. Miejscowi nie połączyli wzrostu liczby turystów z naszą działalnością, sąsiedzi zaglądali do nas z ciekawością i życzliwością. Dodatkowo, Monika jest córką człowieka, który mieszkał w tej wsi więc nie do końca byliśmy dla miejscowych obcy” - podkreślają goście audycji „Kierunek: Polska”.

O podróżach i powrocie ze świata, by stworzyć własną krainę obfitości na Podlasiu, z Moniką i Pawłem Hajduczenia, twórcami „Siedliska Soce”, rozmawiała Małgorzata Frydrych.