Redakcja Polska

Wiadomo, kim był polski ochotnik, który zginął na Ukrainie. To zawodnik MMA

28.07.2022 15:14
Udało się ustalić tożsamość ochotnika z Polski, który zginął na Ukrainie w walce przeciwko Rosji. To Tomasz Walentek - zawodnik MMA, który zdecydował się dołączyć do międzynarodowego legionu. Mężczyzna zginął od odłamków podczas ostrzału artyleryjskiego.
Tomasz Walentek
Tomasz WalentekŹródło: Twitter/Visegrád 24 @visegrad24

Tomasz Walentek w przeszłości brał udział w amatorskich galach MMA. W zeszłym roku wystąpił na Drugich Mistrzostwach MMA w Gliwicach, w których zwyciężył w swojej pierwszej walce.

Po wybuchu wojny wstąpił do Legionu Międzynarodowego Ukrainy, w którym walczą ochotnicy z całego świata. Miał ponieść śmierć w Donbasie, na skutek obrażeń od odłamku po rosyjskim ostrzale artyleryjskim.

Jego trener Piotr Jeleniewski ujawnił, że Jeleniewski miał doświadczenie wojskowe. "Tomek był skromnym, spokojnym kolegą z maty, dobrym człowiekiem i twardym facetem" - cytuje jego słowa portal MMA Małopolska. "Niewiele osób wiedziało, z czym mierzył się sam i jaka była jego trudna historia żołnierza, rannego weterana. Wybrał drogę i odszedł, wierząc głęboko w zasadność swojej decyzji" - mówił Jeleniewski.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina wojna na Ukrainie

MSZ: Katyń na zawsze pozostanie symbolem sowieckiej zbrodni

28.07.2022 13:45
Usuwanie polskich flag nie wymaże pamięci o polskich bohaterach, niszczenie ich grobów nie zatrze winy ich oprawców – Katyń na zawsze pozostanie symbolem sowieckiej zbrodni - podkreśliło w czwartek Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Brytyjskie ministerstwo obrony: ukraińska kontrofensywa w Chersoniu nabiera tempa

28.07.2022 12:47
Ukraińska kontrofensywa na kierunku kontrolowanego przez Rosjan Chersonia na południu Ukrainy nabiera tempa - poinformowało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

"Jersey City Times": wojna na Ukrainie przypomina jak aktualny jest Pomnik Katyński

27.07.2022 13:35
Dzisiejsza wojna na Ukrainie przypomina nam każdego dnia, jak aktualny jest unikatowy Pomnik Zbrodni Katyńskiej i jego brutalne lekcje historii - pisze dziennik "Jersey City Times". Nawiązuje do prób zasłonięcia monumentu i odgrodzenia go od placu, na którym stoi.