Euro 2020

Euro 2020: Polacy w bojowych nastrojach w Sankt Petersburgu. "Gotowi na jutro"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 19:25
Głośnym śpiewem "Polacy, gramy u siebie!" i "Polacy, tylko zwycięstwo!" przywitali kibice reprezentację polskich piłkarzy, którzy przylecieli we wtorek do Sankt Petersburga na środowy mecz ze Szwecją w ramach mistrzostw Europy.
Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji PolskiFoto: Printscreen z Twitter

Kibice mogli na krótko zobaczyć swoją drużynę w momencie, gdy piłkarze wychodzili z autokaru, który przywiózł ich z lotniska i wchodzili do hotelu w centrum Sankt Petersburga.

Reprezentacja podobnie jak w ubiegłym tygodniu, kiedy grała ze Słowacją, mieszka w hotelu Astoria. 

baner grafika serwis Euro bez-Milika 1200 f.jpg
SERWIS SPECJALNY - EURO 2020

Tak jak przed pierwszym meczem 14 czerwca, już na długo przed ich przyjazdem ustawili się przed hotelem dziennikarze i nie tak duża, ale aktywna grupa kibiców.

"Polacy, gramy u siebie!" - zaczęli skandować kibice, gdy piłkarze w czerwonych koszulkach przechodzili do hotelu, widoczni przez metalowe ogrodzenie. Większość kibiców robiła zdjęcia lub filmowała ten moment telefonami komórkowymi; w pierwszym rzędzie przed ogrodzeniem znaleźli się najmłodsi kibice - chłopcy w wieku szkolnym.

Zawodnicy przeszli w milczeniu; Robert Lewandowski pomachał ręką w kierunku kibiców. "Robert Lewandowski!" - rozległ się okrzyk z tłumu. To bardzo krótkie powitanie reprezentacji w Sankt Petersburgu, trwające nieco ponad minutę, zakończyło się śpiewem: "Biało-czerwone, to barwy niezwyciężone".

Posłuchaj
00:41 jastrzębski polska szwecja.mp3 O sytuacji w Petersburgu opowiada Maciej Jastrzębski (IAR)

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski zaznaczył jasno, że biało-czerwoni są gotowi na spotkanie ze Szwecją:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Polacy zagrają w środę ze Szwecją na stadionie Gazprom Arena, mecz rozpocznie się o godz. 18. Do awansu biało-czerwoni potrzebują wygranej; remis lub porażka będzie oznaczać zakończenie udziału Polaków w turnieju.

Czytaj także:

Czytaj także

Euro 2020: Wembley wypełni się w 75 procentach. Dobra wiadomość dla kibiców przed finałem

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2021 18:24
Półfinały i finał Euro 2020, które zaplanowano na Wembley w Londynie, będzie mogło obejrzeć za każdym razem ponad 60 tysięcy widzów - poinformował we wtorek brytyjski rząd. To oznacza, że stadion będzie wypełniony w 75 procentach.
rozwiń zwiń