Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Katar 2022: pierwszy mundialowy maraton. Nie tylko Polacy zaczną zmagania

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2022 08:38
Wtorek jest pierwszym dniem tegorocznego mundialu, w którym zostaną rozegrane aż cztery mecze. Kibice futbolu będą przeżywać wielkie emocje już od godziny 11:00, gdy na boisko wybiegną reprezentacje Argentyny i Arabii Saudyjskiej - a więc kolejni rywale Polaków.
Lionel Messi i Kylian Mbappe są gotowi na rozpoczęcie mistrzostw świata
Lionel Messi i Kylian Mbappe są gotowi na rozpoczęcie mistrzostw świataFoto: PAP/EPA

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy mistrzostw świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze będą nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Pierwszy wtorkowy mecz nie zanosi się na specjalnie emocjonujący. Argentyna to jeden z faworytów do gry o złoty medal, zaś Arabia Saudyjska uznawana jest za najsłabszy zespół turnieju. Każdy inny wynik niż pewna wygrana Lionela Messiego i kolegów będzie uznany za wielką sensację. Początek pierwszego starcia grupy C o 11:00. 

Trzy godziny później, zmagania rozpocznie grupa D. Półfinaliści ostatnich mistrzostw Europy, Duńczycy, jako wyraźni faworyci rozpoczną mecz z Tunezją. Ostatnim wtorkowym meczem będzie pojedynek obrońców tytułu Francuzów z reprezentacją Australii. Choć "Trójkolorowi" w ostatnim czasie dalecy są od optymalnej dyspozycji, Mbappe i jego koledzy nie powinni mieć problemów z pokonaniem pierwszych rywali.

Wszyscy w Polsce czekają jednak na najważniejszy z naszej perspektywy mecz - Polska o 17:00 zmierzy się z Meksykiem. Podopieczni Czesława Michniewicza chcą poprawić historyczny bilans i wygrać dla Polski mecz inauguracyjny po raz drugi w historii. 

<<< TABELE >>>

Katar 2022. Reprezentacja Polski przed pierwszym meczem mistrzostw z Meksykiem:

Czytaj także:

polskieradio24.pl

red/PolskieRadio24.pl/PR1/PAP

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52