Section50

Powrót

Katar 2022
Section06

Michniewicz do raportu. Martinez gotowy zastąpić selekcjonera? "Rozmowy możliwe od stycznia"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2022 10:06
Polscy kibice wciąż czekają na oficjalne informacje związane z posadą selekcjonera piłkarskiej reprezentacji. Niepewna jest przyszłość Czesława Michniewicza, a wśród spekulacji pojawia się wiele uznanych w świecie futbolu nazwisk. - Pod względem formalnym rozmowy są możliwe od stycznia - powiedział jeden z przymierzanych do tej roli Roberto Martinez w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z portalu WP Sportowe Fakty. 
Roberto Martinez - kandydat na nowego selekcjonera?
Roberto Martinez - kandydat na nowego selekcjonera? Foto: shutterstock.com/MaciejGillert

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Roberto Martinez pracuje z reprezentacją Belgii od 2016 roku, dwa lata później został też dyrektorem technicznym krajowej federacji. Jego największym sukcesem jest trzecie miejsce w mistrzostwach świata w 2018 roku, gdy Belgowie wyeliminowali w ćwierćfinale Brazylię, a w meczu o brązowy medal pokonali Anglików. 

Mimo średniej 2,29 punktu na mecz, podsumowując karierę Martineza, coraz częściej pojawiają się głosy krytyki, że belgijska reprezentacja z pokoleniem futbolowych gwiazd, nie potrafiła choćby zagrać w finale wielkiego turnieju. 

Na mundialu w Rosji potrafiliśmy wyeliminować Brazylię, a przegraliśmy półfinał z Francuzami, późniejszymi mistrzami świata. Na ostatnim EURO ulegliśmy Włochom, którzy potem sięgnęli po złoto. W tym wszystkim nie chodzi nawet o mnie. Bardziej mi szkoda, że to wspaniałe pokolenie nie sięgnęło po złoty medal, a po prostu na to zasługiwało - powiedział Martinez.

Zapytany o swoją przyszłość i ewentualną pracę jako selekcjoner polskiej reprezentacji, nie zdecydował się na jednoznaczne deklaracje.

Formalnie wciąż obowiązuje mnie umowa z belgijską federacją. W tym momencie nie prowadzę więc żadnych rozmów. (...) Do końca roku obowiązuje mnie umowa, o której wspomniałem. Potem będę chciał pewnie trochę odpocząć z rodziną. Pod względem formalnym rozmowy są możliwe od stycznia - stwierdził Hiszpan.

*****

Mimo że selekcjoner Czesław Michniewicz zrealizował główne cele, jakie postawił przed nim PZPN, tj. awans na mundial, utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów i wyjście z grupy na MŚ w Katarze, wszystko wskazuje na to, że nad jego głową zbierają się ciemne chmury. Kibice narzekają na toporny styl gry reprezentacji i marnowanie ofensywnego potencjału kadry, zaś dziennikarze zarzucają trenerowi obcesowe traktowanie i skarżą się nieuzasadnione połajanki z jego strony. Ostatnio Michniewicz dolał oliwy do ognia w tej sprawie, blokując na Twitterze wielu przedstawicieli mediów.

W czwartek 15 grudnia o godz. 11 zarząd PZPN ma wysłuchać mundialowego raportu selekcjonera Czesława Michniewicza. 

Finałowe starcie Francji z Argentyną zostanie rozegrane w niedzielę o godzinie 16.

WYJĄTKOWA ANALIZA PO MECZU FRANCJA - POLSKA: "Spokojnie, to tylko Katar"

Czytaj także:

polskieradio24.pl

Section07
Section51

sponsor


partner

Section52