X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Przesłuchanie Kumka Olik

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2011 00:00
Gośćmi trójkowej "Listy osobistej" Piotra Metza byli muzycy zespołu oficjalnie namaszczonego przez samego Wojciecha Waglewskiego na nadzieję polskiego rocka.
Audio

- Dwa lata temu odezwał się do nas menadżer i powiedział, że dostaliśmy zaproszenie na jakąś imprezę organizowaną przez popularny browar - wspominają początki swojej przygody z "Męskim Graniem" członkowie Kumka Olik. - Nie musimy dodawać, że ten człowiek już dla nas nie pracuje...

Ważny dla kariery zespołu okazał się nie tyle sam udział w prestiżowej imprezie, co osobiste wsparcia jej dyrektora artystycznego. Wojciech Waglewski zaczął bowiem wszem i wobec rozgłaszać, że Kumka Olik to jeden z najzdolniejszych zespołów - niezbyt przez niego cenionej - młodej polskiej sceny rockowej. A wreszcie wystąpił gościnnie na najnowszej płycie grupy zatytułowanej "Nowy Koniec Świata", która lada dzień ukaże się na rynku. Na razie znamy promujący ją singiel "Szukam Cię"

W "Liście osobistej" Piotr Metz przedstawił także dwa inne utwory z trzeciego albumu Kumka Olik, a sam zespół przypomniał  "It's Only Rock'n'Roll" Stonesów oraz "Forget The Swan" Dinosaur Jr., wpisując się tym samym w nurt surowego i niepokornego rock'n'rolla.

Faktycznie w tym kierunku podążyła muzyka Kumka Olik po rozstaniu z koncernem fonograficznym, dla którego grupa nagrała swoje dwie pierwsze płyty.

- Wcześniej stawialiśmy na silnie ukierunkowaną produkcję studyjną, teraz interesuje nas bardziej organiczne, rockowe granie piosnek - wyjaśniają goście "Listy osobistej" - Nie nagraliśmy tej płyty "na setkę", jednak stawialiśmy na spontaniczności, unikaliśmy dogrywek i studyjnej edycji. I faktycznie mogliśmy zacząć grać ten materiał na koncertach prawie bez prób. 

Zobacz więcej na temat: koniec świata kumka olik Rock
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kumka Olik – Niepoprawnie kolorowych snów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2010 08:27
Mogileńskie młode wilki rock’n’rolla lubią ‘nie’.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska młodzież słucha zagranicznych piosenek

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 20:51
Pochodzą z wielkopolskiego Mogilna, ale słuchają zespołów z Zachodniego Wybrzeża USA. Mimo młodego wieku sporo już namieszali na polskiej scenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mówiąc brzydko, taka jest rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 20:51
Niektórzy muzycy Kumki Olik wciąż nie mają matury, ale artystyczny egzamin dojrzałości zdali już dawno temu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz najnowszy klip nadziei polskiego rocka

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2011 12:33
Kumka Olik nakręcili teledysk do trzeciego singla z płyty "Podobno nie ma już Francji". Jak ich kochasz to ich obejrzyj!
rozwiń zwiń