X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Polska młodzież słucha zagranicznych piosenek

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 20:51
Pochodzą z wielkopolskiego Mogilna, ale słuchają zespołów z Zachodniego Wybrzeża USA. Mimo młodego wieku sporo już namieszali na polskiej scenie.
Audio

Kumka Olik, rockowy kwartet z Mogilna, ma na koncie już 2 płyty – w tym przyjętą bardzo dobrze drugą, "Podobno nie ma już Francji" Od 2009 roku zagrali ponad 50 koncertów. Ich piosenka "Niepoprawnie kolorowych snów" została użyta w klipie promującym Poznań. Grupa wygrała też plebiscyt "Teraz Najlepsi" magazynu "Teraz Rock" za rok 2010. Jak na zespół, którego wokalista, Mateusz Holak, zdaje za kilka miesięcy maturę, a reszta członków zbliża się do dwudziestki, to naprawdę sporo osiągnięć.

W trójkowej "Prywatnej Kolekcji" gościła sekcja rytmiczna zespołu – perkusista Max Psuja i brat wokalisty, basista Kuba Holak. Mimo że, jak twierdzą muzycy, z polską sceną niezależną jest coraz lepiej, zdecydowali zaprezentować się nagrania wyłącznie artystów zagranicznych, głównie z amerykańskiej sceny niezależnej. Opowiadali sporo o brzmieniu, produkcji i swoich inspiracjach instrumentalistami poszczególnych zespołów

"Czemu Kumki Olik nie ma w komercyjnych rozgłośniach?" – dziwili się słuchacze "Prywatnej Kolekcji", wysyłający maile do audycji. Kuba Holak tłumaczy: – Mówiąc brzydko, taka jest "kapitalistyczna rzeczywistość". Są ludzie, którzy chcą po prostu posłuchać czegoś do śniadania albo podczas jazdy samochodem. Natomiast stacje takie jak Trójka czy BBC są od tego, żeby puszczać dobrą muzykę.

Z "Prywatnej Kolekcji" dowiedzieliśmy się, jakie jest najczęstsze pytanie, które słyszą muzycy Kumka Olik – skąd pomysł na nazwę? Muzycy wyjaśnili, że tak jako małe dziecko przedstawiał się Kuba.

Ojcem braci Holaków jest Stanisław Holak, lider popularnego na przełomie lat 80. i 90, pop-rockowego zespołu Malarze i Żołnierze (na swojej drugiej płycie synowie umieścili zresztą jego utwór "Na placu Wilsona").   

Aby odsłuchać rozmowę z Kumką Olik, wystarczy kliknąć w box Posłuchaj w prawym górnym rogu ekranu.

Lista utworów zaprezentowanych w audycji:

Zach Hill Face That

Band Of Horses On My Way Back Home

The Gentle People Journey

Wolf Parade Cloud Shadow On The Mountain

No Age Valley Hump Crash

Broken Social Scene All To All

Belong B-Side

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kodym: Większość muzyków to tumany

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2010 11:57
Wieczny 'chuligan' polskiego rock’n’rolla, a zarazem jego naczelny aptekarz był gościem Prywatnej Kolekcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O pozerach i kolekcjonerach

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2010 17:27
Kupiła właśnie gramofon, zbiera winyle, ale zapewnia, że nie jest kolekcjonerką płyt – Monika Brodka.
rozwiń zwiń