X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Koniec poranków z The Doors

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 13:26
- Przy okazji tego cyklu odkryłem dla siebie Doorsów na nowo, przekonałem się o tym, jak dobrze brzmią w radiu – mówił w Trójce Piotr Metz, przewodnik po dyskografii kalifornijskiej grupy.
Audio
The Doors
The DoorsFoto: fot. Wikipedia/Den Store Danske

Przez ostatnie tygodnie Piotr Metz wspólnie z Rayem Manzarkiem prezentował w Trójkowych porankach najlepsze piosenki z płyt The Doors, każdorazowo opatrzone komentarzem obu panów. W ostatnim spotkaniu z głosem Jima Morrisona i muzyką jego kolegów dziennikarz Trójki komplementował krasomówczy dar klawiszowca zespołu:

- Ray Manzarek ma absolutny dar mówienia i został takim człowiekiem, który dalej niesie pochodnie The Doors, choć czasami w sposób kontrowersyjny, bo na przykład to on stał za projektami, kiedy w The Doors śpiewał nowy wokalista – mówił dziennikarz.

Sam Manzarek ma absolutne przekonanie o znaczeniu swojego zespołu, który jego zdaniem obok dokonań Jimmy'ego Hendrixa, Janis Joplin i Boba Dylana jest jednym z klasycznych przykładów amerykańskiej muzyki popularnej drugiej połowy XX wieku i na zawsze trafił do podręczników historii światowego rocka. W czym według rozmówcy Piotra Metza tkwił fenomen muzyki tworzonej przez The Doors?

- Cały czas improwizowaliśmy, byliśmy tak naprawdę kapelą bluesowo-jazzową. W jazzie masz podstawową strukturę piosenki z fragmentem, który pozwala odlecieć w dowolną stronę, dopiero na końcu po solówkach wracasz na swoje miejsce – opowiadał Manzarek.

Więcej jego opowieści na temat muzyki The Doors w dźwiękach poszczególnych piosenek w boksie "Posłuchaj" .

bch

Czytaj także

4 piosenki na 68. rocznicę urodzin Morrisona

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 10:00
Ten tydzień w trójkowym przeglądzie przebojów The Doors upłynął pod znakiem piosenek "Hello, I Love You", "Love Me Two Times", "The Unknown Soldier" oraz "The Crystal Ship". Naszym przewodnikiem był sam Ray Manzarek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Doors zapraszają na planetę szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 15:37
- Mówię wam: tam jest wspaniale – ekscytował się w Trójce klawiszowiec grupy Ray Manzarek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Doors bez Morrisona

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2011 15:00
- Ludzie przypisywali całą zasługę Jimowi - mówi Ray Manzarek Piotrowi Metzowi. - A The Doors to były cztery równie istotne ćwiartki. Każdy z nas był niezbędnym specjalistą w swojej dziedzinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szef policji Los Angeles w studiu z The Doors

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 16:00
Piotr Metz puszcza "Orange County Suite", "Five to One" i "Roadhouse Blues", a Ray Manzarek opowiada o towarzyskich talentach Jima Morrisona.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spłonął dom legendarnego wokalisty

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 11:00
Posiadłość Laurel Canyon, która niegdyś należała do Jima Morrisona ucierpiała w jednym z 22 pożarów, jakie wybuchły w Hollywood.
rozwiń zwiń