X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

4 piosenki na 68. rocznicę urodzin Morrisona

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 10:00
Ten tydzień w trójkowym przeglądzie przebojów The Doors upłynął pod znakiem piosenek "Hello, I Love You", "Love Me Two Times", "The Unknown Soldier" oraz "The Crystal Ship". Naszym przewodnikiem był sam Ray Manzarek.
Audio
Jim Morrison
Jim MorrisonFoto: Fot. PAP/ LFI LONDON

Choć światowa kariera Jima Morrisona trwała zaledwie cztery lata, wciąż uważany jest on za jednego z najbardziej charyzmatycznych poetów i wokalistów w historii rocka (22. według Classic Rock Magaizne, 47. zdaniem Rolling Stone'a), archetyp popkulturowego szamana i bardzo ważnego współtwórcę "ścieżki dźwiękowej" do wojny wietnamskkiej oraz kulturowej rewolty lat 60.

James Douglas Morrison przyszedł na świat 8 grudnia 1943 roku w ustatkowanej rodzinie amerykańskiego wojskowego, admirała floty. O wiele ciekawsze korzenie miał chyba klawiszowiec The Doors, Ray Manzarek . Otóż był on potomkiem polskich Żydów, pochodzących z Warszawy oraz Białegostoku, skąd wyemigrowali oni na początku XX stulecia do Brazylii oraz USA. Możemy wiec chyba mówić o polskim wkładzie w fenomen The Doors ...

Przebojów The Doors słuchajcie w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" od poniedziałku do czwartku, po godzinie 7.35. Zaprasza Piotr Metz.

Czytaj także

Ludzki Jim Morrison

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2010 17:48
"The Doors - historia nieopowiedziana" ukazuje nam Jima Morrisona, który był nie tylko żywą legendą i bożyszczem, ale przede wszystkim, zwykłym człowiekiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Yoko Ono: John, byłeś naprawdę bardzo dobry!

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2010 12:21
- Nie mówiłam mu tego, gdy żył - w rocznicę urodzin Johna Lennona piosenki męża specjalnie dla Trójki wspominała Yoko Ono.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po 40 latach ułaskawili Morrisona

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 17:04
Legendarny wokalista zespołu "The Doors" Jim Morrison został pośmiertnie oczyszczony z zarzutów publicznego obnażania się podczas koncertu w Miami na Florydzie w 1969 r.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kto naprawdę pisał piosenki Jima Morrisona?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 11:00
W trójkowym przeglądzie przebojów The Doors posłuchaliśmy w tym tygodniu "Break on Through", "Alabama Song", "People Are Strange" oraz "Moonlight Drive". Naszym przewodnikiem był sam Ray Manzarek.
rozwiń zwiń