X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Lora Szafran: nie boję się fanów Cohena

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 12:00
Nowa płyta słynnej jazzowej wokalistki nosi nie budzący wątpliwości tytuł "Sekrety życia według Leonarda Cohena".
Audio

- Dziś bardzo trudno o dobry nowy repertuar - mówi gość Jedynki w rozmowie z Izą Żukowską. - Ja śpiewałam już piosenki Przybory i Wasowskiego oraz Nahornego. Dlaczego więc nie miałaby sięgnąć po utwory Leonarda Cohena, które są już przecież standardami szeroko rozumianej muzyki popularnej.

Lora Szafran wpisała się tym samym w powszechną modę na covery, choć, jak twierdzi, "Sekrety życia według Leonarda Cohena" to coś więcej niż po prostu zbiór coverów. - Oryginalne piosenki zostały całkowicie przetworzone przez wrażliwość moją oraz współpracujących ze mną muzyków, zwłaszcza znakomitego młodego aranżera Miłosza Wośko. Cohenowską ascezę zastąpiliśmy więc wyrafinowanymi, złożonymi aranżacjami o niemal big bandowym rozmachu.

Artystka przyznaje, że wyzwaniem był dla niej nie tylko suchy, melorecytacyjny styl muzyki Cohena, lecz także zdecydowanie męski charakter jego poezji. W poszukiwaniu wystarczająco uniwersalnych tekstów przewertowała dokładnie nie tylko przekłady Macieja Zembatego, lecz także mniej znane tłumaczenia Daniela Wyszogrodzkiego i Pawła Orkisza.

W rezultacie na płytę trafiły starsze i najbardziej znane piosenki Cohena, jak "Zuzanna", "Tańcz mnie po miłości kres", czy "Słynny niebieski prochowiec". - Jak każdy Polak, znam te utwory. Ale fanką Cohena byłam raczej w liceum niż dziś. Jego piosenki potraktowałam więc jak standardy, które wręcz trzeba interpretować na swój własny sposób. I nie boję się fanów Cohena...

Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania wywiadu z Lorą Szafran z "Muzycznej Jedynki".

Zobacz więcej na temat: Jazz Leonard Cohen Pop moda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Cohen: Chcę być częścią rodzinnego biznesu

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 15:30
– Wcześniej interesowały mnie seks, narkotyki i rock'n'roll – zdradza syn legendarnego Leonarda Cohena. – Teraz staram się wpisać w tradycję ojca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran zaśpiewała Cohena w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 07:00
W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej Lora Szafran przedstawiła piosenki z nowego albumu "Sekrety życia według Leonarda Cohena".
rozwiń zwiń