X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Cała prawda o Kalinie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2010 14:34
Na rynku ukazała się książka poświęcona najbardziej kontrowersyjnej kobiecie PRLu.
Audio

"Demon zmysłów", "Wielka Gorszycielka", "Uosobienie skondensowanego seksu" to tytuły kobiecej prasy, które na stałe przylgnęły do jednej z najbarwniejszych postaci artystycznego świata lat 60. i 70., Kaliny Jędrusik.

Podobno nienawidziła jej pierwsza dama PRL, Zofia Gomułka, zaś I sekretarz Władysław Gomułka widząc ją w telewizji rzucał w ekran szklanką z herbatą. Złośliwi mówili, że nie umiała śpiewać, swoją karierę zawdzięczając wyłącznie urodzie i działającym na wyobraźnie dekoltom

Zweryfikowaniem tych i innych legend narosłych wokół Kaliny Jędrusik zajął się w swojej najnowszej książce, dziennikarz radiowej Jedynki, Dariusz Michalski. Na obwolucie biografii artystki zatytułowanej po prostu "Kalina Jędrusik" tak motywuje swój pomysł na książkę:

„Napisałem tę książkę żeby przypomnieć, pokazać, udowodnić. Oczyścić z kłamstw, pomówień i zawiści obraz artystki piekielnie zdolnej, zdumiewająco wyrazistej, programowo kontrowersyjnej. Przede wszystkim niebanalnej, nietuzinkowej, niezwyczajnej. Wielowymiarowej, wielotwarzowej i wielostylowej Kaliny Jędrusik-Dygatowej. Po prostu Kaliny.”

O pracy nad książką, dziennikarz, autor popularnej muzycznej audycji "Tak to było", opowiadał Pawłowi Sztompke w audycji Muzyczna Jedynka.

Zobacz więcej na temat: lata 60

Czytaj także

Muzyka z lampowego odbiornika

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2010 11:36
Przeboje lansowane przez Polskie Radio w okresie międzywojennym przypomniał Dariusz Michalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mówili na nią brzydula i rudzielec

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2011 06:57
13 lipca Maria Koterbska skończyła 87 lat. Przypominamy anegdoty z życia wybitnej piosenkarki przywołane w jedynkowej audycji Dariusza Michalskiego "Tak to było".
rozwiń zwiń