X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Jon Lord w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2010 15:30
Wspólny koncert wirtuoza instrumentów klawiszowych i polskich artystów.
Audio

Wkrótce polska publiczność będzie miała okazję zobaczyć jedyny w Polsce występ Jona Lorda - jednego z najwybitniejszych na świecie klawiszowców, wirtuoza organów i kompozytora, związanego onegdaj z zespołem Deep Purple. Koncert odbędzie się 10 listopada 2010 roku, w Sali Kongresowej w Warszawie. Jonowi Lordowi na scenie towarzyszyć będzie wokalista Steve Balsamo oraz polscy artyści: Katarzyna Łaska i Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego z Zamościa pod batutą Tadeusza Wicherka. Patronem medialnym koncertu jest Program Pierwszy Polskiego Radia.

Jon Lord największe sukcesy odnosił w latach 70. z legendarną grupą Deep Purple, której był współzałożycielem i z którą występował w latach 1969 – 2002. Tym jednak, co różniło zawsze Lorda od innych gwiazd rockowej sceny była jego niezwykła umiejętność łączenia klasycznych, orkiestrowych aranżacji z ostrymi gitarowymi brzmieniami. Jako jeden z niewielu rockmanów  posiadających klasyczne muzyczne wykształcenie potrafił jak nikt inny użyć orkiestry symfonicznej do aranżacji rockowych songów i odnieść w tej dziedzinie sukces. "Concerto for Group and Orchestra" to pierwsze na świecie dzieło, które jest udanym połączeniem muzyki klasycznej i rockowej.

Interesującymi osobowościami są artyści, którzy będą towarzyszyć podczas warszawskiego występu Jonowi Lordowi:
- Steve Balsamo – brytyjski wokalista i kompozytor, znany szerokiej publiczności z roli Jezusa w wystawianym na londyńskich scenach w latach 90. musicalu  "Jesus Christ Superstar", ma w swoim dorobku znaczące role w innych przedstawieniach muzycznych, m. in. w Les Miserables oraz 9 płyt solowych.
- Katarzyna Łaska - wokalistka, aktorka scen muzycznych i aktorka dubbingowa. Współpracowała z Teatrem Muzycznym Roma, z Teatrem Komedia w Warszawie oraz z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol. Śpiewała również w wielu programach telewizyjnych. Od 2008 roku współpracuje właśnie z Jonem Lordem, śpiewając jako główna wokalistka w "Concerto for Group and Orchestra" m.in. w Luksemburgu, Szwajcarii, Niemczech, Węgrzech, Słowacji, Korei, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Rosji.
- Tadeusz Wicherek – koncertował z orkiestrami symfonicznymi w Polsce, Europie, Azji, Ameryce Północnej i Środkowej. Od 1990 roku był dyrygentem Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej, z którą corocznie prowadził wiele koncertów, głównie w Niemczech. Przez siedem sezonów był również dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Kaliskiej. W wyniku konkursu od 1 marca br. został dyrektorem Orkiestry Symfoniczna im. K. Namysłowskiego.

Warto nadmienić, iż Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu jest najstarszą polską orkiestrą symfoniczną – została założona 20 lat przed powstaniem Filharmonii Narodowej. Do roku 1939 finansowana była przez rodzinę Namysłowskich. W latach 40. została przemianowana na Orkiestrę Włościańską Namysłowskiego w Zamościu. Po kilkukrotnej zmianie nazw obecną nazwę nadano orkiestrze w roku 2008. Od 2000 roku, Orkiestra organizuje Międzynarodowe Mistrzowskie Kursy Muzyczne, a od 2007 roku Zamojski Festiwal Kultury im. Marka Grechuty. Nowym przedsięwzięciem muzycznym, organizowanym od 2008 roku przez orkiestrę, jest Festiwal Kultury Włoskiej.

Jon Lord -"Concerto for Group and Orchestra"
Warszawa, PKiN- Sala Kongresowa,
Pl. Defilad 1
Bilety: Od 70 do 100 zł

Jon Lord - "Pictured Within":

(JM)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ian Gillan

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2009 14:00
Dzisiaj Ian Gillan brytyjski wokalista hardrockowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legenda rocka znowu w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2010 15:30
Deep Purple chętnie i często koncertują w Polsce. Tej jesieni "Smoke on the water" zabrzmi w Rzeszowie, Katowicach i Wrocławiu.
rozwiń zwiń