X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Offensywa wyjątkowo na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 08:00
Najbliższa audycja Piotra Stelmacha przeniesie nas w czasy polskiego jazzu lat 60., a wszystko za sprawą koncertu nowego projektu Wojtka Mazolewskiego.

Piotr Stelmach przyzwyczaił nas już do tego, iż ostatnie dwie godziny piątków w Trójce upływają pod dyktando młodych gniewnych zespołów znad Wisły.

W najbliższej Offensywie, będzie nieco inaczej. W Studiu Agnieszki Osieckiej gościć będą muzycy nie dość, że uznani to jeszcze z trochę innej, niż Offensywa bajki.

7 stycznia między 22:00, a północą w ramach Offsesji wystąpi Trio Wojtka Mazolewskiego w towarzystwie amerykańskiego trębacza Dennisa Gonzalesa. Nowy projekt trójmiejskiego basisty dopełniają Marek Pospieszalski (sax) oraz Jerzy Rogiewicz (perkusja).

Muzycy za trampolinę do swych skoków w nieznane obrali dokonania tuzów polskiego jazzu: Krzysztofa Komedy, Andrzeja Trzaskowskiego i Andrzeja Kurylewicza.

W trakcie koncertu usłyszymy m.in. cytaty z kultowych filmów "Prawo i pięść", "Bariera", spektakli "Śniadanie u Tiffany'ego " oraz takich klasycznych płyt, jak "Music for K.", "Twet" i "Astigmatic".

Smaczku koncertowi dodaje udział Dennisa Gonzaleza, który jest jednym z najbardziej charyzmatycznych trębaczy jazzowych. Grane przez niego frazy potrafią brzmieć zarazem drapieżnie i lirycznie. W latach 80. w teksańskim Dallas wskrzesił najlepsze tradycje poszukującego jazzu lat 60. i 70.

Gonzalez ma w swoim dorobku 27 albumów nagranych dla wytwórni z całego świata. Lista muzyków z którymi nagrywał jest imponująca, są na niej m.in. Charles Brackeen, Frank Lowe, Andrew Cyrille, Roy Hargrove, Fred Hopkins, Oliver Lake, Max Roach, Cecil Taylor, Henry Grimes, Ahmed Abdullah, Mark Helias, Ellery Eskelin, Sabir Mateen, Olu Dara, Hamid Drake, Mike Thompson, Kidd Jordan.

Zapraszamy!

7 stycznia, godz. 22:00 – Offensywa, Trójka

Czytaj także

Tin Pan Alley

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2009 14:33
Kujawsko - pomorski kwartet, zapatrzony w brzmienia spod znaku gumy balonowej i gwiaździstego sztandaru gościł w Offensywie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muchy w Offensywie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2010 15:50
Frontman poznańskiej grupy obiecał wytatuować sobie napis Goplana na plecach, jeśli jego piosenka zdobędzie top LP3. Piotr Stelmach sprawdził czy spełnił swoją obietnicę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze fragmenty trójkowych koncertów na płycie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2010 10:54
"Offsesje 2" to album zawierający utwory zrealizowane i nagrane dla audycji Offensywa w legendarnym studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń