X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Nowe wieści z Jarocina

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 12:12
Do dotychczas ogłoszonych zespołów dołączają m.in. Armia, Strachy Na Lachy, Cool Kids Of Death i Dananananaykroyd.

Znamy kolejne zespoły jakie zagrają w tym roku podczas Festiwalu w Jarocinie (15-17 lipca)! Na imprezie pojawią się grupy: Armia (specjalny koncert z okazji dwudziestolecia wydania "Legendy"), Strachy Na Lachy (specjalny koncert z gośćmi), Cool Kids Of Death, Baaba Kulka, Neony (laureat nagrody jury w ubiegłorocznym konkursie) oraz szkocka formacja Dananananaykroyd.

Armia to bez wątpienia jedna z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego (śpiewał wtedy wówczas w słynnej Siekierze), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego związanego wówczas z nurtem poszukiwań parateatralnych Jerzego Grotowskiego. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof "Banan" Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie. Jarociński występ Armii będzie miał specjalny charakter - zespół Tomasza Budzyńskiego wykona bowiem w całości materiał z najsłynniejszej płyty w swoim dorobku, krążka "Legenda". Występ ten związany będzie z dwudziestoleciem wydania tego albumu.

Specjalny benefisowy koncert w Jarocinie zagra także grupa Strachy Na Lachy. Zespół Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego, lidera legendarnej Pidżamy Porno. zaprezentuje specjalny repertuar przygotowany z udziałem zaproszonych gości. Kierowana przez Grabaża grupa Strachy Na Lachy to bez wątpienia jedna z najważniejszych formacji na polskiej rockowej scenie. Strachy wydały w 2010 roku album "Dodekafonia" uważany za szczytowe osiągnięcie formacji. Ponadto mają na swoim koncie albumy: "Strachy na lachy" (2003), "Piła tango" (2005), "Autor" (2007), "Zakazane piosenki" (2008).

Cool Kids Of Death zadebiutowali w roku 2001, swoją nazwę zaczerpnęli z piosenki Saint Etienne. Ich debiutancka "żółta" płyta była niezwykle ożywczym punkowym manifestem pokoleniowym, a zawarte na niej piosenki takie jak "Butelki z benzyną i kamienie" czy "Uważaj" szybko zdobyły miano klasyków. Druga płyta, "Cool Kids of Death 2", ukazała się rok później. W roku 2006 ukazała się trzecia studyjna płyta formacji - "2006".  W 2008 ukazała się płyta "Afterparty", pierwsza po rozstaniu z dotychczasową wytwórnią. Nowa płyta CKOD ukaże się pod koniec maja, a promować będzie ją nagranie "Plan Ewakuacji", które poznamy w kwietniu.

Baaba Kulka  to artystyczne aranżacje utworów Iron Maiden wykonanych przez wybitnych muzyków polskiej sceny muzycznej. To także wybuchowa mieszanka artystycznych indywidualności, tworzących razem jeden z najciekawszych projektów na polskim rynku muzycznym. Wspólne dzieło Gaby Kulki i zespołu Baaba, ujrzało światło dzienne 21 marca 2011r. Materiał muzyczny, na który składa się 10 coverów Żelaznej Dziewicy, dopełnia koncertowe DVD zarejestrowane w warszawskim klubie Powiększenie. Skład: Gaba Kulka (chyba raczej Bruce Dickinson, a nie Paul DiAnno, a na pewno nie Blaze Bailey), Tomasz Duda (bardziej Adrian Smith), Bartosz Weber (kiedyś miał być Adrianem Smith’em, teraz woli Dave’a Murray’a), Piotr  Zabrodzki (nie wie kto to Steve Harris, ale Macio gra tutaj na perce), Macio Moretti (Nicko McBrain, z wielu względów, chociaż Clive Burr też  trochę bo lubi Kissów).

Podczas tegorocznego Festiwalu w Jarocnie zagra także szkocki sekstet Dananananaykroyd. Ekscentrycznie brzmiąca nazwa zespołu to gra słowna, zainspirowana nazwiskiem znanego aktora komediowego Dana Aykroyd'a. Grupa powstała w 2006 roku i jak dotychczas ma na swoim koncie wydanie jednego albumu studyjnego "Hey Everyone!". Muzycy określają swoją muzykę mianem fight-popu, stawiajac na energiczne, radosne i jednocześnie mocne eksperymentatorskie dźwięki. Zespół znany jest również z niezwykle żywiołowych i pozytywnych występów na żywo, o czym będziemy mogli przekonać się już w lipcu! Koncert promować będzie drugi longplay zespołu "There Is A Way", którego premiera wyznaczona jest na 13 czerwca.

Czytaj także

Ruszył konkurs młodych kapel, które wystąpią w Jarocinie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 12:55
Sześć wyróżnionych zespołów wystąpi 15 i 16 lipca. Spośród nich zostaną wyłonieni laureaci nagrody publiczności i jury, którzy wystąpią na głównej scenie podczas ostatniego dnia festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy pierwsze gwiazdy Jarocina 2011

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 11:46
Kolejną edycję imprezy uświetnią m.in. występy punk rockowej grupy Bad Religion oraz legendarnej Moskwy, która na festiwalu uczci swoje 28. urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarocin 2011: Kolejni artyści potwierdzeni

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 13:22
Wśród ogłoszonych zespołów jest jedna zagraniczna gwiazda i jeden jubilat.
rozwiń zwiń