X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Nowelizacja ustawy: więcej "polskiej muzyki" w radiu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2011 13:00
Polskie produkcje emitowane będą w najlepszym czasie antenowym. Szkopuł w tym, że według ustawodawcy "muzyka polska" nie obejmuje dokonań Chopina, Pendereckiego czy Komedy.

Do niedawna nadawcy zobligowani byli do przeznaczenia co najmniej 33% kwartalnego czasu na utwory polskie. Wiele stacji radiowych emitowało je jednak nocą,  co praktycznie wykluczało z ich odbioru większość Polaków. Po nowelizacji Ustawy o Radiofonii i Telewizji, podpisanej przez Prezydenta Komorowskiego 4 kwietnia, 60% „polskiej puli” musi być emitowana w godzinach 5-24. Pojawił się także zapis wspierający debiutantów – ich utwory będą naliczane nadawcom podwójnie.

Nowelizacja wzbudziła jednak silne kontrowersje w środowisku muzycznym oraz wśród internautów.  „Muzyka polska” zdefiniowana jest w niej bowiem jako „utwory słowno – muzyczne w języku polskim”. W praktyce z uprzywilejowanego grona wykluczeni zostają Fryderyk Chopin, Krzysztof Penderecki, ale też Wojciech Mazolewski, Baaba Kulka czy Paula i Karol.

Promocja języka polskiego to bez wątpienia szczytny cel. Ale czy na pewno taka konstrukcja ustawy sprzyjać będzie promocji najwybitniejszych zjawisk w naszej muzyce?

Czytaj także

Prezydent podpisał znowelizowaną ustawę o radiofonii i telewizji

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 18:38
Ustawa przewiduje między innymi obowiązek rejestracji w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji programów telewizyjnych, które są rozpowszechniane wyłącznie w systemach teleinformatycznych, w tym w internecie.
rozwiń zwiń