X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Sławek Wierzcholski nagrodzony "Gloria Artis" i nagrodą SAWP

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 17:05
Podczas koncertu jubileuszowego Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa w dniu 9 maja 2012 roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, artyście zostały wręczone dwie nagrody.
Od lewej : Aleksander Nowacki - reprezentant SAWP wręczał nagrodę Sławomirowi Wierzcholskiemu przyznaną przez SAWP za całokształt twórczości, Sławek Wierzcholski, Ryszard Poznakowski - Przewodniczący Zarządu SAWP wręczał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis jako reprezentant Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego
Od lewej : Aleksander Nowacki - reprezentant SAWP wręczał nagrodę Sławomirowi Wierzcholskiemu przyznaną przez SAWP za całokształt twórczości, Sławek Wierzcholski, Ryszard Poznakowski - Przewodniczący Zarządu SAWP wręczał Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" jako reprezentant Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana ZdrojewskiegoFoto: W. Kusiński/PR

Pierwsza z nagród to Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", którą przekazał artyście Ryszard Poznakowski, reprezentujący Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, zaś druga to nagroda SAWP, przyznana za całokształt twórczości, którą wręczył  przedstawiciel stowarzyszenia - Aleksander Nowacki.  
Koncert promował najnowszą płytę wydaną przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia z okazji jubileuszu trzydziestolecia działalności artystycznej Sławka Wierzcholskiego i prowadzonej przez niego Nocnej Zmiany Bluesa. Album jest próbą podsumowania najważniejszych osiągnięć zespołu w ciągu minionych 30 lat. Wydawnictwo zawiera płytę CD oraz DVD.

>>> Tu możesz kupić płytę <<<

Płyta CD to wydawnictwo typu "The Best of…” – 24 najbardziej znane utwory z repertuaru Nocnej Zmiany Bluesa, których tytuły wykrzykują słuchacze na licznych koncertach zespołu oraz utwory nagrane przez Sławka z towarzyszeniem zespołu "Dżem”, z Wojciechem Karolakiem, z towarzyszeniem muzyków ludowych bądź orkiestry symfonicznej. Istotnym elementem wydawnictwa jest płyta DVD zawierająca 18 video clipów do znanych utworów Sławka oraz fragmenty 20 koncertów z całej kariery zespołu (najstarszy z roku 1984!). Płytę DVD uzupełnia odcinek popularnego przed laty "Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej”, wyprodukowany przez TVP a przedstawiający najbardziej interesujące fragmenty z kariery Nocnej Zmiany Bluesa, w tym m.in. słynne spotkanie z B.B. Kingiem! Całość uzupełnia elegancki i efektowny digipack z 20-stronicową książeczką, zawierającą wiele fotografii oraz fachowy komentarz red. Jana Chojnackiego z radiowej "Trójki”.
Sławek Wierzcholski to najpopularniejszy polski wykonawca bluesa, a stworzona przez niego formacja "Nocna Zmiana Bluesa” działa nieprzerwanie od 30 lat i wciąż odnosi sukcesy. Zespół odbył setki koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie. W trakcie 30 lat nieustannej działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Autorem repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów jest Sławek Wierzcholski - wirtuoz harmonijki, autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie, dziennikarz radiowy i prasowy, a także organizator festiwali bluesowych.
Podczas koncertu wystąpili:
Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna; Marek Dąbrowski – gitara; Witold Jąkalski – gitara; Piotr Dąbrowski –gitara basowa; Grzegorz Minicz – bębny oraz gościnnie: Jolanta Litwin – Sarzyńska – śpiew w utworze „Hotelowy blues” aktorka Teatru „Syrena”.

Sławek
Sławek Wierzcholski, fot. W. Kusiński/ PR

sm

Czytaj także

Nocna Zmiana Bluesa trwa już 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2012 21:30
Zapraszamy na jubileuszowy koncert legendarnej formacji Sławka Wierzcholskiego!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławek Wierzcholski: nigdy nie lubiłem "Nocnej zmiany bluesa"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 15:00
Jubileuszowy koncert wybitnego bluesmana i jego zespołu wieczorem w Studiu im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń