X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Mam talent do reggae

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2010 17:45
Chciałbym, by reggae stało się muzyką mainstreamową, ale nie do przesady – wyznaje Kamil Bednarek, wokalista grupy Star Guard Muffin.
Audio

– Muzykę reggae kocham za przekaz, kocham za proste brzmienie, kocham za to, co wniosła w moje życie. To fascynujące, jak tym pozytywem można zarazić ludzi – mówi znany z programu "Mam Talent" wokalista reggae’owej grupy Star Guard Muffin, Kamil Bednarek.

Nazwa zespołu ma wyjątkowo oryginalną genezę i, wbrew pozorom, nie wiąże się ze Stargardem Szczecińskim. Jeśli chcesz poznać historię jej powstania, kliknij w ikonę dźwięku "Dlaczego akurat Star Guard Muffin…?" (w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie).

Wydana pod patronatem Czwórki debiutancka płyta zespołu nosi tytuł „Szanuj”. Co szanują członkowie Star Guard Muffin? –Przede wszystkim siebie i wszystko to, co się ma – tłumaczy wokalista. Gość „Magazynu” zaznacza, że należy szanować swoje wnętrze i pielęgnować cechy, które mamy, by nigdy ich nie stracić. – Z drugiej strony, to ważne, by szanować rzeczy, które mamy na własność – zaznacza.

– Reggae porusza też tematy undergroundu: biedy, wykluczenia społecznego, niezrozumienia, rasizmu – wylicza Kamil Bednarek. – To mi się właśnie bardzo podoba. Można tą muzyką zarówno wyrażać swoje pozytywne emocje, jak i głosić manifest przeciwko złu – wyjaśnia.

– Chciałbym, by reggae stało się muzyką mainstreamową, ale nie do przesady.  Aby to nie było takie wielkie „jejku”, „wow”, kocham reggae, a piszę reggae przez jedno „g”. Potem za pięć minut to się znudzi, za chwilę przyjdzie ktoś inny z czymś nowym i będzie zajawka na coś innego. Mam nadzieję, że ta muzyka trafi do ludzi w taki sposób, żeby ją po prostu poznali i zostali z nią – podkreśla artysta. 

Kamil Bednarek wyjaśnił także, skąd wziął się pomysł reggae’owej interpretacji piosenki „If I Saw You In Haven” Erica Claptona. – Reggae jest modlitwą, piosenka zaś mówi o odkupieniu winy, więc to jak najbardziej pasuje – zapewnia.

Star Guard Muffin zapraszają na koncerty. 3 i 4 grudnia można ich zobaczyć w Brzegu, 9 grudnia we Wrocławiu.

Am

Czytaj także

Star Guard Muffin - "Szanuj"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 13:55
Debiutancki album reggae'owej grupy finalisty "Mam Talent" Kamila Bednarka. Czwórka poleca!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napaleni na reggae

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2010 11:11
29 listopada ukaże się debiutancki singiel formacji SmokeDaCrackOFF. Muzycy grupy byli gośćmi audycji "Jak Maken zasiał".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sorry, nie brałam lekcji śpiewu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2010 18:37
Obdarzona pięknym głosem wokalistka grupy Sorry Boys o śpiewaniu i trip-hopowych inspiracjach opowiadała Justynie Dżbik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boogie Brain w drugiej turze European Festival Awards!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2010 10:08
Aby zdobyć tytuł najlepszego małego festiwalu Europy, zaprzyjaźniona w Czwórką szczecińska impreza musi pokonać 9 konkurentów. Głosujcie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór z grupą Red Box w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2010 10:00
Już dziś o 19.00 – specjalny akustyczny koncert na żywo i lista osobista zespołu Red Box.
rozwiń zwiń