X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

10 "przypadkowych" piosenek Pablopavo

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 15:00
"Dostaliśmy propozycję skomponowania muzyki do przedstawienia, lecz projekt nie wypalił. Poszliśmy jednak za ciosem i do nagranych już 4 utworów stworzyliśmy kilka następnych."
Audio

"10 piosenek" to nowy studyjny album Pablopavo i Ludzików. Krążek ukaże się na rynku już 30 marca. O płycie i trasie koncertowej Pablopavo opowiadał Justynie Dżbik w audycji "Pod lupą" wraz z producentem płyty - Emiliano Jones'em.

Jak tłumaczą goście Czwórki, drugi solowy album Pablopavo, który artysta nagrał wraz ze swoimi przyjaciółmi, powstał zupełnie przypadkowo. – Dostaliśmy propozycję skomponowania muzyki do przedstawienia [red. "Lalki" Bolesława Prusa], lecz projekt nie wypalił – przyznaje Emiliano Jones. – Poszliśmy jednak za ciosem i do nagranych już 4 utworów stworzyliśmy kilka następnych. Tak powstał krążek "10 piosenek" – wyjaśnia.

– Ta płyta to efekt naszej wspólnej pracy. Nikt, kto znalazł się na tym krążku nie wystąpił tam przypadkowo – podkreśla Pablopavo. Artysta przyznaje zarazem, że to on miał decydujący głos, co do tego, jakie produkcje znajdą się na płycie. Jak tłumaczy, ciężko mu było kierować pracami kolegów, ale cieszy się, iż wielokrotnie udało mu się wypracować konieczny kompromis. – Przechodziły te pomysły, które uważałem za lepsze, niezależnie do tego, kto na nie wpadł – podkreśla.

Czy najnowsza płyta Pablopavo i Ludzików dużo różni się od poprzedniej? Jak przyznaje Emiliano Jones, "10 piosenek" (na której wbrew tytułowi utworów jest 12 - przyp. red.) utrzymane jest w podobnym klimacie, co "Telehon", lecz na tym krążku pojawia się wiele żywych instrumentów. – Są m. in. akordeon, skrzypce, perkusja, klarnet, saksofon, trąbka – wymienia Pablopavo. – Jest to także płyta bardziej liryczna – dodaje.

Na najnowszym krążku Pablopavo i Ludzików nie zabrakło także gości. – Na współpracę z nami zgodziła się m. in. Marika. – Wystąpiła ona wbrew swojemu stylowi i za to jesteśmy jej wdzięczni. Pokazała nam, że nie da się jej zaszufladkować, że gotowa jest zaangażować się w różne projekty, jeśli tylko tego chce – podkreślają zgodnie muzycy.

Ta płyta jest lepsza, bardziej spójna. Pierwsza płyta była skokiem na główkę do akwenu, którego nazwy jeszcze nie znałem. W przypadku drugiej płyty wiedziałem już, gdzie chcę zanurkować – puentuje Pablopavo.

Tuż po premierze płyty, Pablopavo i Ludziki wyruszają w trasę koncertową. W ciągu miesiąca zamierzają odwiedzić siedem polskich miast. Najbliższy koncert już 31 marca w Warszawie, a następnie 7 kwietnia w Krakowie. W dalszej kolejności "10 piosenek" promowane będzie we Wrocławiu, Opolu, Poznaniu, Białymstoku i Sejnach. – Zagramy utwory pochodzące zarówno z pierwszego krążka, jak i z drugiego. Będzie takie pół na pół - tłumaczy artysta.

Więcej w rozmowie Justyny Dżbik z Pablopavo i Emiliano Jonesem. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.
ap

Czytaj także

Nie jestem synem Kazika

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 17:01
Jakbym był synem Kazika, to nagrałbym zupełnie inną płytę – tłumaczy Jan Staszewski, którego debiutancki album właśnie trafił na sklepowe półki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa płyta Pinnaweli - "Renesoul"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2011 09:34
Na najnowszym albumie Pauliny Przybysz można usłyszeć m. in. bębny, fortepian czy trąbkę. Krążek "Renesoul" poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Sztuka ulotna” Habakuka

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2011 11:23
- „Ulotna”, to nie znaczy, że było – minęło, tylko wręcz przeciwnie. To jest sztuka, która z wiatrem jest tu i teraz, która niesie przekaz i wibracje –wyjaśniali muzycy z zespołu Habakuk w audycji „DJ Pasmo”.
rozwiń zwiń