X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Wywiad z Antychrystem rock’n’rolla

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2011 00:00
Rozmowa z Johnem Lydonem to przedsięwzięcie z gatunku niebezpiecznych. Wokalista Sex Pistols niejednego dziennikarza obraził, niejednego wyrzucił z wywiadu.
Audio
John Lydon
John LydonFoto: fot. materiały promocyjne

Piotrowi Stelmachowi ze spotkania z „diabłem”  udało się wyjść z 25-minutowym wywiadem.

- To była jedna z moich najpiękniejszych dziennikarskich przygód – mówił Piotr Stelmach w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" o spotkaniu z bohaterem swojej młodości, Johnem Lydonem. Doszło do niego podczas tegorocznego Off Festivalu, na którym Lydon pojawił się z legendarną grupą Public Image Ltd. Zespół powstał po rozpadzie grupy Sex Pistols, w którym Lydon jako Johnny Rotten stał się jedną z ikon punkowej rewolty.

- Uwielbiałem Sex Pistols oni byli anty rock’n’rollowi – mówił Lydon tuż po swoim koncercie na głównej scenie Off Festivalu - Atakowanie rządów i instytucji jest w porządku, ale są też inne zagadnienia nad którymi warto się pochylić, choćby niedoskonałości w samym sobie. W PIL pokazuje Wam jak poprawiam siebie.

Obie grupy Lydona okres swojej największej świetności przeżyły w latach 70. i 80., obie reaktywowały się pod koniec pierwszej dekady XXI wieku. Zdaniem lidera PIL umożliwił to, kontrowersyjny ze względu buntowniczy wizerunek muzyka udział w telewizyjnej reklamie.

- Przez 18 lat wytwórnia płytowa wpędziła mnie w długi. Nie sposób się było z tego wydostać. Nie pomogły nawet koncerty z Sex Pistols. Szczęśliwie udało mi się wystąpić w reklamie brytyjskiego masła. To zasługa mojego utalentowanego menedżera. To naprawdę pomogło. Nie była to astronomiczna suma, ale starczyła na zamknięcie się w sali prób.

Więcej na temat życiowych przemyśleń Johna Lydona dowiesz się słuchając dźwięku "John Lydon w Trójce (wywiad Piotra Stelmacha)".

Jednocześnie przypominamy niesławny wywiad z Johnna Lydona i Sex Pistols, z grudnia 1976 roku, który złamał karierę prezenterowi brytyjskiej telewizji, Billowi Grundy'emu.

Zobacz więcej na temat: wywiad

Czytaj także

Zmarł menedżer Sex Pistols

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2010 06:27
Nie żyje Malcolm McLaren - brytyjski impresario, producent muzyczny i projektant mody, znany przede wszystkim jako menedżer punk-rockowego zespołu The Sex Pistols.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzy akordy darcie mordy" - reportaż Kamila Wicika i Tomasza Zaleskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2007 18:15
Punk rock to nie była tylko muzyka, to był sposób na życie, to był ruch kulturalny, który ukształtował tysiące osób. Reportaż opowiada o zjawisku punk rocka w Polsce lat 80-tych i 90-tych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty strzał basisty Sex Pistols

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 02:00
Sid Vicious pożegnał się ze światem w godnym punkowca stylu.
rozwiń zwiń