X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Hymn pomocnych serc

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2011 09:00
Przypominamy historię polskiego "We Are The World" czyli oficjalnego hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To już 19. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ekipa Jurka Owsiaka zawsze przykładała ogromną wagę do oprawy muzycznej finałów największej polskiej akcji charytatywnej. W pierwszych latach działalności WOŚP z jej finałami były kojarzone takie piosenki jak "Łobi jabi" Voo Voo czy "I tak warto żyć" Raz Dwa Trzy. W 1998 zespoły Voo Voo i Jafia Namuel nagrały wspólnie singla, który został oficjalnym utworem promującym idee Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak o genezie tej piosenki opowiadał w jednym z wywiadów lider Voo Voo, Wojciech Waglewski: - Wszystkiemu winna przyjaźń, bo z Jurkiem Owsiakiem kiedyś się przyjaźniłem. Jurek chciał od początku, żeby akcja dotarła przede wszystkim do młodych ludzi. Przyszedł do mnie i powiedział: czy ty byś czegoś nie napisał? Znalazłem więc utwór instrumentalny, który napisałem kiedyś do spektaklu teatralnego. Jurkowi bardzo się spodobał. Potem do tego napisałem słowa i tym sposobem zrodził się hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście kombinowaliśmy potem długo, żeby nie podpinać do tego Voo Voo. Nie chciałem, żeby ludzie mówili, że Waglewski promuje swoje nazwisko dzięki Orkiestrze.

Hymn WOŚP składa się z dwóch części. "Karnawał", czyli część pierwsza, została napisana przezz Waglewskiego. Muzyka płynnie przechodzi w piosenkę "Pozytywne myślenie", skomponowaną przez legendę polskiego reggae, grupę Jafia Namuel.

Czytaj także

Zespół studentek i nieśmiałych chłopaków

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2011 10:00
Z okazji ogłoszenia pierwszego koncertu Belle And Sebastian w Polsce przypominamy ich piosenkę, "Wrapped Up In Books".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Saksofonowy fenomen z Baker Street

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 12:01
Na smutną okoliczność śmierci Gerry’ego Rafferty'ego wspominamy pomnikowy utwór tego nieco zapomnianego muzyka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie ma cwaniaka dla Warszawiaka

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2011 12:07
To tytuł starej piosenki, ubranej przez twórców Projektu Warszawiak w nowe elektroniczne ubranko. Zwiastujemy hit na miarę "W aucie", przynajmniej "w stolycy".
rozwiń zwiń