Polskie Radio
Section05
Jurek Owsiak

WOŚP: huczne fajerwerki podczas finału. Internauci wytykają hipokryzję Trzaskowskiemu

Podczas finału zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) odpalono liczne fajerwerki, w tym hukowe. Sytuacja ta wywołała poruszenie w internecie. Wiele osób zarzuca organizatorom oraz władzom Warszawy hipokryzję. "Nie wierzę, bo pamiętam, jak jeszcze miesiąc temu sam (prezydent Warszawy Rafał - red.) Trzaskowski  ze swoim psem Bąblem protestował przeciwko fajerwerkom" - napisał na Twitterze Samuel Pereira, szef portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  WOŚP Jurek Owsiak Rafał Trzaskowski Warszawa mazowieckie społeczeństwo POLSKA

Owsiak broni języka nienawiści na Pol'and'Rock. "To my, WOŚP, tworzymy ten festiwal"

W sieci pojawiło się nagranie z festiwalu Pol'and'Rock, na którym artyści zapraszali publiczność do wykrzykiwania wulgaryzmów wymierzonych w PiS. Sytuację skrytykowało wiele osób. Owsiak poinformował,  że rozmawiał z wojewodą Zbigniewem Buguckim. - Panie wojewodo, nie będzie pan tworzył tego festiwalu swoimi opcjami religijnymi czy politycznymi. To my, WOŚP, ten festiwal tworzymy. Nie pan będzie mówił, o czym mają śpiewać artyści i co będzie krzyczeć publiczność - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jurek Owsiak WOŚP polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Woodstock

WOŚP gra wspólnie ze Strajkiem Kobiet. "To koniec orkiestry łączącej Polaków"

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała wspólnie ze Strajkiem Kobiet - zapowiedział Jurek Owsiak. Jego polityczne zaangażowanie nie podoba się jednak wielu zwolennikom idei WOŚP. "Jest to przekroczenie granicy, która wydawała się nieprzekraczalna" - napisał na Facebooku poznański dziennikarz Krzysztof Kaźmierczak. "To nie jest już ta Orkiestra, w której grałem" - dodał.
Zobacz więcej na temat:  WOŚP Jurek Owsiak Jerzy Owsiak strajk kobiet aborcja POLSKA

"Sprawa Pawła Adamowicza będzie wykorzystana politycznie"

- Obawiam się, że minął krótki moment, gdy prawie wszyscy stanęli na wysokości zdania. Zaczęło się coś niedobrego, dorabianie na siłę tłumaczenia politycznego czy ideologicznego, choć nie ma ku temu żadnych przesłanek - mówił o zabójstwie Pawła Adamowicza w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego". Do tematu odnieśli się również Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre i Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Adamowicz Gdańsk Jurek Owsiak WOŚP