Polskie Radio
Section05
Jurek Owsiak

Dyktando Gżegżółka. Szkocka Polonia walczy o Złote Pióro Konsula RP

Co roku Polacy mieszkający w Szkocji mogą się zmierzyć z niełatwą polską ortografią. Szkoła Bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka organizuje Dyktando o Złote Pióro Konsula RP w Szkocji. Teraz szkocką Polonię odwiedza też Jurek Owsiak, aby odebrać oficjalny kilt i tartan Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy.
Zobacz więcej na temat:  Szkocja język polski WOŚP polszczyzna Jurek Owsiak Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Fajerwerki w hali na finale WOŚP. Owsiak: nikt nie próbuje odwracać kota ogonem, zrobiono głupotę

Policja zabezpieczyła nagrania z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumii (Pomorskie). W trakcie wydarzenia, w zamkniętym pomieszczeniu, odpalono fajerwerki. Do tego incydentu podczas konferencji prasowej odniósł się Jurek Owsiak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo WOŚP 2024 Jurek Owsiak fajerwerki regiony pomorskie

TYLKO U NAS 32. Finał WOŚP. Jerzy Owsiak dla Polskiego Radia: Orkiestra to wypadkowa tego, jak nas ludzie odbierają

- To jest efekt tego, co robimy przez cały rok. Orkiestra to wypadkowa tego, jak nas ludzie odbierają. To, co robimy, wraca do nich, ludzie czują się tutaj dobrze, czują się przyjemnie - mówi w rozmowie z naszym reporterem Pawłem Kurkiem Jerzy Owsiak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wolontariat dobroczynność pomoc WOŚP WOŚP 2024 Paweł Kurek społeczeństwo Jurek Owsiak

tylko u nas Ślady początków WOŚP i Jurka Owsiaka prowadzą do Trójki! [PREMIERA WIDEO]

Co wspólnego mają Trójka, audycja BRUM i WOŚP? - Wszystkie ślady początków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzą do Trójki! To tu, przy Myśliwieckiej 3/5/7 zakiełkowała idea, a wszystko za sprawą jednej informacji, którą przekazał swoim słuchaczom Jurek Owsiak w młodzieżowej audycji "Brum". Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem wideo.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jurek Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP 2024

"Jedyne takie miejsce": jak wyglądają przygotowania do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

"Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych" - to cel tegorocznego, 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z wydarzeniem zawiązało się 1685 sztabów (o 32 więcej niż przed rokiem), zarejestrowało się ok. 120 tys. wolontariuszy, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. 
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka WOŚP 2024 Jurek Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Jurek Owsiak: jako pierwsza dla WOŚP gra Australia

- Na dwa dni przed finałem mamy w skarbonce już prawie 37 milionów złotych. To kwota, za którą można kupić całkiem konkretny sprzęt - mówił tuż przed tegorocznym finałem Jurek Owsiak. - Ja jestem gotowy, sztaby są gotowe i wolontariusze też. A jako pierwsza w 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra Australia. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA WOŚP 2024 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak społeczeństwo Weronika Puszkar Szymon Majchrzak Mateusz Kulik

Donald Tusk spotkał się z Jurkiem Owsiakiem. Wojsko zagra razem z WOŚP. "Do końca świata i jeden dzień dłużej"

Premier Donald Tusk spotkał się w czwartek z założycielami Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Lidią Niedźwiedzką-Owsiak i Jerzym Owsiakiem - podała kancelaria premiera. Z kolei szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że Wojsko Polskie znów zagra z Fundacją WOŚP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Donald Tusk Ministerstwo Obrony Narodowej MON Władysław Kosiniak-Kamysz wojsko Wojsko Polskie WOŚP Jurek Owsiak