X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Michał Urbaniak - "Miles of Blue"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2009 07:52
50 lat od nagrania ponadczasowego "Kind of Blue" to doskonały marketingowo moment by przedstawić swoje "odczytanie" muzyki Milesa Davisa.

Do szerokiego grona jego miłośników, którzy postanowili zadedykować mu swoją płytę, dopisał się ostatnio nasz Michał Urbaniak. Mogący poszczycić się zagraniem solówki na krążku Milesa "Tutu", Urbaniak czekał na złożenie swojego hołdu 18 lat.
Powodem opóźnienia była niechęć do faktu, że zaraz po śmierci Milesa rozpoczęło się masowe wydawanie krążków poświęconych królowi jazzu.
"Miles of Blue" Urbaniaka, wbrew temu co dowiadujemy się z medialnego przekazu, to nie zestaw nowych, niepublikowanych dotąd utworów, nawiązujących do kompozycji Davisa.

W rzeczywistości mamy tutaj do czynienia z dwupłytowym wydawnictwem, mocno różniącym się od siebie stylistycznie. Pierwsza płyta - "The Master" – to zbiór jedenastu utworów, na których usłyszymy takie sławy jak choćby pianistę Herbie’go Hancocka, basistę Marcusa Millera czy perkusistę Lenny’ego White’a. Obok rozpoczynającego płytę, wyrapowanego przez córki Urbaniaka – Mikę i Natalii – wielkiego milesowego standardu "All Blues" – otrzymujemy wybór kawałków, pochodzących z nagranych przez Urbaniaka płyt z lat 1980 – 1992. Utrzymane w klimatach smooth jazzu, delikatnej wersji fusion lat 70, podlane mocnym elektronicznym sosem zaciekawią miłośników późnych nagrań Milesa. Druga płyta "UrbStuff", to już czysty hip hop i okazyjne solówki skrzypiec, nawiązująca do krążka "Doo Bop", na którym to Davis zwrócił się w kierunku tego młodego wtedy gatunku.

Najnowsza płyta Urbaniaka powinna być oznaczona naklejką "nie do słuchania" dla miłośników jazzu akustycznego, ci zaś, którzy odnajdują swe upodobania w najnowszych osiągnięciach muzyki rozrywkowej, bądź lubią posłuchać "przystępnego" jazzu, na pewno uznają "Miles of Blue" za ciekawą propozycję.


Mieczysław Burski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Stańko

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2009 13:42
Mistrz trąbki opowiada o krążku "Dark Eyes" i płytach, które ostatnio leżą najbliżej jego odtwarzacza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne przygody

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2010 11:56
W kolejnym przeglądzie jazzowym wspominamy Lady Day, prezentujemy wielki chór Bobbiego McFerrina i nowe trio Paula Motiana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pianistyczne podróże

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2010 12:14
Współczesna pianistyka jazzowa jest zróżnicowana jak nigdy do tej pory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2010 14:00
Dziś Michał Urbaniak.
rozwiń zwiń