Polskie Radio
Section05
pożyczka

Szybciej spłaciłeś pożyczkę? Bank powinien zwrócić ci część kosztów

Konsumenci, którzy korzystali z chwilówek i spłacili je przed czasem albo zaciągnęli kredyt konsumencki i uregulowali go przed zakończeniem umowy powinni otrzymać proporcjonalny zwrot pobranych opłat i prowizji. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny wydał uzupełniające stanowisko w sprawie wcześniejszej spłaty pożyczek i kredytu konsumenckiego do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  pożyczka kredyt

Ustawa antylichwiarska w Sejmie. Eksperci komentują

Obniżenie limitu wysokości oprocentowania i pozaodsetkowych kosztów pożyczki - to główne założenia tzw. ustawy antylichiwarskiej, którą na tym posiedzeniu ma się zająć Sejm. Branża pożyczkowa skrytykowała projekt przyjęty przez rząd, przekonując, że będzie to cios dla rynku chwilówek i nie tylko. O ustawie dyskutowali eksperci, goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  pożyczka finanse osobiste

Henryk Kowalczyk: przygotowaliśmy pomoc dla gmin ws. suszy

- Ministerstwo Środowiska uruchomiło program dotyczący zaopatrzenia gmin w wodę w związku z suszą. Program ten przeznaczyliśmy dla tych gmin, w których najbardziej nasilają się objawy braku wody. Na pożyczki dla samorządów resort przygotował ok. 6 mld zł - powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki Henryk Kowalczyk, minister środowiska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Kowalczyk ministerstwo środowiska susza powietrze ochrona środowiska woda pożyczka Piotr Gociek