Raport Białoruś

Płace w zagranicznych firmach już tylko w rublach białoruskich

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 16:20
Obywatele Białorusi i cudzoziemcy zatrudnieni w firmach zagranicznych, którzy zawarli umowę o pracę na terenie Białorusi, nie będą mogli odtąd otrzymywać wynagrodzenia w walucie obcej - podała gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".
Ruble białoruskie
Ruble białoruskieFoto: PolskieRadio.pl

Takie zasady obowiązują w stosunku do cudzoziemców pracujących w firmach z kapitałem obcym oraz w stosunku do obywateli białoruskich zatrudnionych w przedstawicielstwach firm zagranicznych, o ile inaczej nie stanowią akty prawne, międzynarodowe porozumienia Białorusi czy konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Powodem jest wejście w piątek w życie poprawek do Kodeksu pracy Republiki Białoruś.

Białoruskie banki przekazały swoim klientom, zatrudnionym przez firmy zagraniczne, informację, że należy niezwłocznie wprowadzić odpowiednie zmiany do umów o pracę i innych dokumentów, by pensje były wypłacane w rublach białoruskich - podała agencja Interfax-Zapad.

- Brak obecnie podstaw prawnych do wypłaty zagranicznym pracownikom zatrudnionym na umowy zgodnie z białoruskim ustawodawstwem wynagrodzenia w walucie obcej, jeśli inaczej nie stanowią akty prawne albo umowy międzynarodowe - napisano w liście Banku Narodowego przekazanym bankom komercyjnym.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Białoruś: dolar przekroczył psychologiczną granicę, rubel białoruski słabnie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 18:56
Na Białorusi rosną kursy zachodnich walut. We wtorek w kantorach za jednego dolara płacono już 10 tysięcy rubli.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Balcerowicz: bez reform Białoruś czeka kryzys

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 20:33
Białoruś czekają kryzys lub poważne reformy, gdyż należy ona do państw, które przeprowadziły najmniej reform rynkowych - ocenił w czwartek prof. Leszek Balcerowicz, który uczestniczył w Mińsku w międzynarodowej konferencji poświęconej transformacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruskie władze walczą z drożyzną mięsa w sklepach. Kosztuje kilka razy więcej niż w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2014 23:59
Ministerstwo gospodarki Białorusi poleciło największym zakładom drobiarskim obniżenie cen ich produktów. W pierwszej dekadzie lipca zaleciło lokalnym władzom doprowadzenie do obniżki cen mięsa wieprzowego.
rozwiń zwiń