Polskie Radio
Section05
waluty

Polacy inwestują w kryptowaluty. Efekty są dalekie od zadowalających

Polacy chętnie inwestują w kryptowaluty, ale najczęściej niewielkie kwoty. Ponad 36 proc. polskich inwestorów w kryptowaluty przeznacza na takie inwestycje mniej niż 1 proc. swoich wszystkich aktywów finansowych, a ponad 61 proc. mniej niż 5 proc. Średnio, polscy inwestorzy w kryptowaluty zostali oszukani na kwotę 4666 PLN.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA blockchain bitcoin waluty finanse inwestycje

Odbudowa Ukrainy za rosyjskie pieniądze? Zamrożone aktywa czekają na decyzję Unii Europejskiej

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel wezwał państwa członkowskie UE do kontynuowania rozmów na temat wykorzystania 300 mld dolarów zamrożonych aktywów rosyjskiego banku centralnego na odbudowę Ukrainy - poinformował "Financial Times". We wrześniu zeszłego roku koszt odbudowy został oszacowany przez Ukrainę, UE i Bank Światowy na nieco poniżej 350 mld euro.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Unia Europejska sankcje embargo finanse waluty

Cyfrowi asystenci i polecenia głosowe. Potencjał tej technologii nie jest w pełni wykorzystywany?

W ciągu jednej minuty przeciętny człowiek może wypowiedzieć pięć razy więcej słów niż jest w stanie napisać. W końcu głos jest najbardziej naturalną i efektywną formą komunikacji. Niezwykłe postępy w technologiach związanych z głosem sprawiły, że cyfrowi asystenci głosowi stali się głównym nurtem w rozwiązaniach telekomunikacyjnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA waluty finanse bot

Kryptowaluty wymagają nadzoru. Zeszłoroczna seria katastrof na rynku blockchain nie pozostawia złudzeń

Globalne, zdecentralizowane sieci komputerów obsługujących protokoły Bitcoin, Ethereum i inne blockchainy wykuwają systemy wymiany wartości bez pośredników, w które nie może ingerować żadna osoba ani podmiot, niezależnie od wzlotów i upadków rynków. Miniony rok dla kryptowalut minął również w kimacie skandali, kradzieży i upadków giełd. Jakie z tego wnioski?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA blockchain bitcoin waluty finanse inwestycje