Polskie Radio
Section05
waluty

Ekspert PKO BP: próba postawienia prezesa NBP przed Trybunałem Stanu nie wpłynęła na notowania GPW i złotego

Inwestorzy zdążyli się oswoić z zapowiedziami polityków o postawieniu Adma Glapińskiego, prezesa NBP, przed Trybunałem Stanu przez obecny rząd. Dlatego na GPW było "na zielono", kurs złotego był mocny. Zmiany notowań byłyby dopiero po zmianie prezesa banku centralnego i prowadzeniu polityki niekorzystnej dla gospodarki  - powiedział Mariusz Adamiak, Dyrektor Biura Strategii Rynkowych w PKO BP, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bank centralny NBP obligacje Trybunał Stanu

Bitcoiny. Na czym polega fenomen tej kryptowaluty?

Bitcoin to wirtualna kryptowaluta, o której jest coraz głośniej na świecie. Jedni dzięki niej zyskują, inni tracą fortuny. - Mikołaj Kopernik mówił, że miara pieniądza powinna być stała i bitcoin to realizuje. Nie można go dodrukować i nigdy nie będzie więcej niż 21 milionów bitcoinów - twierdzi w Programie 1 Polskiego Radia Lech Wilczyński, ekspert rynku kryptowalut.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek pieniądze kryptowaluty bitcoin Lech Wilczyński Mikołaj Kopernik satoshi

Zamieszanie z kursem złotego w Google. Minister cyfryzacji: wdrożymy przepisy, które wymogą większą odpowiedzialność

- W 2024 r. wdrożymy do polskiego prawa unijne przepisy, które wpłyną na operatorów, aby brali większą odpowiedzialność za przedstawiane treści - mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, odnosząc się do sprawy podania przez wyszukiwarkę Google błędnego kursu złotego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Krzysztof Gawkowski Ministerstwo Cyfryzacji cyfryzacja lewica google internet

PR24 Polacy nie chcą płacić w euro. Wośko: wierzę, że politycy KO wezmą sobie wyniki tych badań do serca

- Wierzę, że politycy Koalicji Obywatelskiej wezmą sobie wyniki badań do serca. Bo według prognoz ekonomicznych, wejście do strefy euro będzie nam się opłacało dopiero wtedy, jeżeli utrzymamy obecny poziom wzrostu zarobków i zamożności Polaków przez najbliższe 8-10 lat - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA finanse GOSPODARKA euro