X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Zrealizowano ekstradycję blogera Łapszyna z Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 08:00
Żądana przez Azerbejdżan ekstradycja rosyjsko-izraelskiego blogera Aleksandra Łapszyna z Białorusi została zrealizowana - poinformował we wtorek azerbejdżański internetowy portal informacyjny haqqin.az.
Flaga Azerbejdżanu
Flaga AzerbejdżanuFoto: U.S. Marine Corps photo by Staff Sgt. Chad L. Simon/Released

- Samolot specjalny z blogerem Aleksandrem Łapszynem na pokładzie wylądował w Baku - głosi jego komunikat.

Sąd Najwyższy Białorusi odrzucił skierowaną przeciwko ekstradycji apelację Łapszyna, który został zatrzymany w Mińsku w grudniu i przebywał w tamtejszym areszcie.

Sąd Najwyższy potwierdził w ten sposób wcześniejsze orzeczenie sądu miejskiego w Mińsku, iż decyzja zastępcy prokuratora generalnego Białorusi o wydaniu Łapszyna Azerbejdżanowi w związku z prowadzonym przeciwko niemu postępowaniem karnym była legalna.

Wjechał do Górskiego Karabachu

Aleksandr Łapszyn, bloger i podróżnik, przebywał w mińskim areszcie po tym, gdy w grudniu ubiegłego roku został zatrzymany przez Białorusinów na podstawie ogłoszonego przez Baku międzynarodowego listu gończego. 17 stycznia prokuratura generalna podjęła decyzję o jego ekstradycji do Azerbejdżanu.

Od 2011 r. nazwisko Łapszyna znajduje się na azerbejdżańskiej czarnej liście za nieuzgodnioną z Baku wizytę w Górskim Karabachu. Pomimo zakazu w ubiegłym roku Łapszyn ponownie wjechał do Azerbejdżanu. Baku dopatrzyło się również antypaństwowych wypowiedzi na jego blogu. Miał m.in. wzywać do niepodległości Górskiego Karabachu - zamieszkanego przez Ormian terytorium, o przynależność którego Baku i Erywań toczą spór od lat 90. Choć znajduje się ono w granicach Azerbejdżanu, Baku nie sprawuje nad nim kontroli.

Łapszyn ma obywatelstwo rosyjskie i izraelskie, a według niektórych mediów także ukraińskie. Z prośbą o wstrzymanie ekstradycji Łapszyna zwracało się do władz Białorusi MSZ Izraela. Przeciwko przekazaniu go Baku występowali także rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i rzeczniczka praw człowieka Tatiana Moskalkowa.

3 marca do sprawy Łapszyna odniósł się w czasie konferencji prasowej Alaksandr Łukaszenka. Oświadczył, że Łapszyn został zatrzymany na wniosek Interpolu, a decyzja o ekstradycji jest zgodna z białoruskim prawem. Zapewnił jednak, że blogerowi „włos z głowy nie spadnie”, sugerując, że władze Azerbejdżanu i Izraela porozumiały się w tej sprawie.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl bialorus.polskieradio.plTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś wyda rosyjskiego blogera Azerbejdżanowi

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 11:52
- Sąd w Mińsku orzekł. że decyzja prokuratury generalnej o ekstradycji Aleksandra Łapszyna do Azerbejdżanu jest zgodna z prawem. Sąd odrzucił apelację rosyjsko-izraelskiego blogera i podróżnika - poinformował portal „Biełorusskije Nowosti”.
rozwiń zwiń