Polskie Radio
Section05
Baku

Ofensywa Azerbejdżanu w Górskim Karabachu. "Zginęło już ok. 100 Ormian, to jest czystka etniczna"

- Od wtorku, gdy wojska Azerbejdżanu rozpoczęły operację w separatystycznym, zamieszkanym głównie przez Ormian regionie Górskiego Karabachu, zginęło tam już niemal 100 cywilów, a kilkuset zostało rannych. To jest typowa czystka etniczna - powiedział w środę w rozmowie z agencją Reutera były premier Górskiego Karabachu Ruben Wardanian.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Armenia Ormianie Azerbejdżan konflikty międzynarodowe górski karabach wojsko żołnierze erywań Baku

Azerbejdżan atakuje Górski Karabach. Są ofiary śmiertelne i ranni

Ormianie poinformowali, że w Górskim Karabachu dwóch cywilów zginęło, a co najmniej dwudziestu zostało rannych po rozpoczęciu przez Azerbejdżan tzw. "operacji antyterrorystycznej". "Liczba rannych wśród cywilów wzrosła do 23. Odnotowano dwie ofiary wśród ludności cywilnej" - napisał w mediach społecznościowych tamtejszy urzędnik odpowiedzialny za prawa człowieka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Armenia górski karabach Azerbejdżan konflikty międzynarodowe Ormianie Baku erywań

Euro 2020: kibice zasiądą na trybunach wszystkich stadionów. UEFA ogłosiła komplet gospodarzy turnieju

Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Aleksander Ceferin zapowiedział, że w tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu nie będzie meczów bez publiczności. - Cieszę się, że będziemy mogli powitać kibiców na wszystkich spotkaniach - powiedział Słoweniec.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 uefa kibice Kopenhaga Amsterdam Rzym Glasgow Londyn Baku Budapeszt Monachium Sewilla

Polska oczami młodego Azera z powieści "Baku, Moskwa, Warszawa"

Sadik, bo tak ma na imię główny bohater i narrator powieści "Baku, Moskwa, Warszawa" Marcina Michała Wysockiego przechodzi różne perypetie życiowe, które wiodą go ostatecznie do wymarzonej Polski, w której osiada w okresie przemian ustrojowych Bloku Wschodniego. Ma ciekawe obserwacje o naszym kraju, zaskakujące dla Polaków.
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk Baku Moskwa Warszawa KSIĄŻKA Tadeusz Lewandowski