X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Manewry blisko polskiej granicy. Rosyjscy i białoruscy komandosi będą ćwiczyć pod Brześciem

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 23:00
Na Białoruś przybyli rosyjscy komandosi. Wezmą udział we wspólnych ćwiczeniach z wojskami desantowymi Białorusi. Manewry odbędą się na poligonie pod Brześciem blisko polskiej granicy.
Audio
  • Białorusko-rosyjskie manewry komandosów pod Brześciem. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: yauhenka / Shutterstock.com

Resort obrony Białorusi poinformował, że do Brześcia przybył "kontyngent żołnierzy z 76. desantowo-szturmowej dywizji wojsk powietrzno-desantowych Rosji".

To komandosi z elitarnej dywizji stacjonującej w Pskowie, którzy uczestniczyli we wszystkich ważniejszych akcjach zbrojnych Rosji, między innymi w wojnach czeczeńskich, interwencji w Gruzji i zajęciu ukraińskiego półwyspu Krym.

Komandosi mają ćwiczyć wspólne działania służące blokowaniu i niszczeniu dywersyjno-zwiadowczych grup umownego przeciwnika i nielegalnych formacji zbrojnych. Będą trenować strzelanie z broni i przeprowadzanie desantu.

Białorusko-rosyjskie manewry wojsk powietrznodesantowych pod Brześciem, w pobliżu granicy polsko-białoruskiej, rozpoczną się oficjalnie 9 kwietnia, zaś ich aktywna faza będzie trwać od 10 do 12 kwietnia – poinformowało ministerstwo obrony w Mińsku. 

Manewry komandosów będą się odbywać na poligonie Briestskij.

Do Brześcia, jak zaznaczono wyżej, przybyli już żołnierze z rosyjskiej 76. Gwardyjskiej Dywizji Desantowo-Szturmowej, stacjonującej na co dzień w Pskowie. Ze strony białoruskiej w ćwiczeniu będą uczestniczyć oddziały 38. Brygady Desantowo-Szturmowej Sił Operacji Specjalnych. 

Resort obrony nie podał liczebności wojsk zaangażowanych w manewry; poinformował natomiast, że ich scenariusz przewiduje strzelania bojowe i ćwiczenie desantu. 

Podobne manewry z udziałem rosyjskich komandosów ze 106. Tulskiej Dywizji Powietrznodesantowej odbyły się na poligonie pod Brześciem w kwietniu ubiegłego roku. W sumie uczestniczyło w nich – według danych białoruskiego resortu obrony – około 500 żołnierzy z obu krajów i ponad 50 jednostek sprzętu wojskowego. 

IAR/PAP/ mr, agkm

INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dowództwo NATO w Szczecinie? "Jesteśmy jednym z kluczowych państw dla bezpieczeństwa świata"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 22:05
"Decyzja o nowych strukturach dowódczych NATO ma zapaść na szczycie Sojuszu w lipcu" - zapowiedział  w Szczecinie dowódca sił NATO w Europie generał Curtis Scaparrotti. O znaczeniu wizyty gen. Scaparrottiego mówił w audycji Północ-Południe ekspert ds. obronności Maciej Milczanowski z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń