Raport Białoruś

Soczi: Putin spotka się z Łukaszenką, Paszynianem, Nazarbajewem

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 12:17
W Soczi spotkają się dziś przywódcy czterech państw wchodzących w skład kontrolowanej przez Rosję Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Według informacji przekazanych przez służby prasowe Kremla, Władimir Putin będzie rozmawiał z liderem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, prezydentem Kazachstanu - Nursułtanem Nazarbajewem oraz premierem Armenii Nikołą Paszynianem.
Audio
  • W Soczi Putin spotka się z liderami Białorusi, Kazachstanu, Armenii. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Rosyjskie media szczególną uwagę zwracają na spotkanie Putina z Paszynianem. Nowy premier Armenii objął swój urząd w wyniku masowych protestów i jest liderem opozycji.

Wśród haseł wznoszonych, w trakcie ostatnich demonstracji przez jego zwolenników pojawiały się również wezwania do ograniczenia kontaktów z Rosją. Część armeńskich opozycjonistów liczy na zacieśnienie kontaktów z Unią Europejską. 

Tymczasem sam Nikoł Paszynian deklaruje pozostawienie zagranicznego kursu Armenii bez zmian.

- Zmiana władzy w Armenii jest wyłącznie wynikiem wewnętrznych problemów politycznych i Moskwa nie ma powodów do niepokoju, jeśli chodzi o strategię zagraniczną Erywania - wyjaśnił premier Armenii.

Jednak z sondaży opinii publicznej wynika, że coraz więcej rodaków Nikoła Paszyniana chciałoby pójść drogą sąsiedniej Gruzji i zbliżyć się do Unii Europejskiej. 

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: elektrownia atomowa dementuje doniesienia o pożarze

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 06:00
Administracja budowanej pod Ostrowcem białoruskiej elektrowni atomowej zdementowała w środę informację jednego z przeciwników energii jądrowej, który twierdził, że w lutym w siłowni doszło do „wielkiego pożaru”. „Ta informacja nie odpowiada rzeczywistości” – napisały władze elektrowni.
rozwiń zwiń