X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Aleksander Łukaszenka odnaczył szefa MSZ Uładzimira Makieja

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 22:00
Aleksander Łukaszenka wręczył najważniejsze białoruskie odznaczenie Order Ojczyzny trzeciego stopnia szefowi dyplomacji. 
Audio
Uładzimir Makiej w 2018 roku
Uładzimir Makiej w 2018 roku Foto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Minister Uładzimir Makiej uchodzi za inicjatora ocieplenia relacji Białorusi z Zachodem. Jest krytykowany przez część rosyjskich mediów za prowadzenie zbyt prozachodniej polityki.

Z drugiej strony w niezależnej opozycji są głosy, że Makiej de facto "pudruje" działania reżimu Łukaszenki, jego działania są wizerunkowe i nie mają żadnego realnego znaczenia, jego gesty mają doprowadzić do uzyskania środków pieniężnych od Zachodu.

Łukaszenka oświadczył, że obecny i przyszły rok to dla Białorusi czas niełatwy. Jego zdaniem będzie on sprawdzianem czy Białorusini są godni niezależności. - I my powinniśmy być gotowi odpowiedzieć na to pytanie. Jestem absolutnie przekonany, że my znajdziemy godną odpowiedź na to pytanie - powiedział Łukaszenka.

Zdaniem ekspertów nawiązał w ten sposób do trudnych ostatnio relacji z Rosją. Moskwa uzależniła udzielanie wsparcia finansowego od pogłębienia integracji. Wielu polityków opozycyjnych odczytuje to jako próbę wchłonięcia Białorusi przez Rosję.

IAR/PolskieRadio24.pl./agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka: Rosja odrzuciła propozycje Białorusi w sprawie rekompensat za straty Mińska

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 06:50
Łukaszenka na naradzie rządowej w poniedziałek powiedział, że Rosja wcześniej obiecała kompensować Białorusi straty, wynikające z manewru podatkowego. Jednak Moskwa nie zgodziła się na wszystkie propozycje Mińska w tej sprawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliony Rosjan i tysiące szkół z WC na dworze. "Kraj się rozpada"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 22:00
3200 szkół w Rosji nie ma cywilizowanych toalet w budynkach. Także około 35 milionów Rosjan chodzi do WC na zewnątrz domu, miliony nie mają ogrzewania – piszą rosyjskie media. Jeden z blogerów wskazuje na dezintegrację Rosji, w którym poza Moskwą i okolicami – zieje pustką i brakiem cywilizacji. Zaniedbane i biedne połacie kraju nazwał "czwartą Rosją".
rozwiń zwiń