Raport Białoruś

Białoruś: wybory prezydenckie mogą się odbyć 30 sierpnia 2020 roku. Taką datę proponuje CKW

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 22:30
Przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Lidia Jarmoszyna powiedziała, że wybory prezydenckie na Białorusi mogą mieć miejsce 30 sierpnia 2020 roku. Taką możliwość przedstawiłą w niedzielę w telewizji ONT. 30 sierpnia uznawano za dzień urodzin Łukaszenki, do czasu aż stwierdził on w jednym z wywiadów w 2010 roku, że tak naprawdę urodził się 31 sierpnia.
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr Łukaszenka Foto: pipicato / Shutterstock.com

- Myślę, że z dużym prawdopodobieństwem to jest data wybrów prezydenta Republiki Białoruś - powiedziała Lidia Jarmoszyna, przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej. - Tak, to lato. Ale 30 sierpnia to dzień, w którym wszyscy już się zjeżdżają. A przynajmniej ludzie, którzy mają dzieci, wracają studenci. Zasadniczo ludzie będą w większości przebywali w miejscu zameldowania - oceniła.


białoruś parlament rząd free 1200.jpg
DZIAŁACZ: NA BIAŁORUSI NIE MA WYBORÓW - TO PROBLEM NUMER JEDEN

30 sierpnia do 2010 roku oficjalnie figurował w dokumentach jako dzień urodzin Aleksandra Łukaszenki, który w 2020 roku skończy 66 lat. W 2010 roku, po urodzinach syna Koli 31 sierpnia, Aleksander Łukaszenka tłumaczył, że tak naprawdę urodzony został już po północy. Obecnie ta data - 31 sierpnia -  widnieje na stronie prezydenta w rubryce z biografią.

W tym tygodniu przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Lidzija Jarmoszyna poinformowała także, że zaproponowała prezydentowi przeprowadzenie wyborów do parlamentu w dniach 7 listopada i 17 listopada 2019 roku. 

tut.by/BBC Russian/ agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: wicesekretarz Rady Bezpieczeństwa zwolniony ze stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 01:00
Aleksander Łukaszenka zwolnił Andreja Uciuryna (Andrieja Wtiurina) z funkcji wicesekretarza Rady Bezpieczeństwa za "dyskredytację stopnia wojskowego". Według przecieków, Uciuryn, były szef Służby Ochrony Prezydenta, miał zostać zatrzymany za przyjęcie łapówki. 
rozwiń zwiń