X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: wicesekretarz Rady Bezpieczeństwa zwolniony ze stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 01:00
Aleksander Łukaszenka zwolnił Andreja Uciuryna (Andrieja Wtiurina) z funkcji wicesekretarza Rady Bezpieczeństwa za "dyskredytację stopnia wojskowego". Według przecieków, Uciuryn, były szef Służby Ochrony Prezydenta, miał zostać zatrzymany za przyjęcie łapówki. 
Andrej Uciuryn
Andrej UciurynFoto: print screen z materiału filmowego agencji BelaPAN

Białoruski prezydent podpisał 24 kwietnia dekret, w którym zwolnił pułkownika Andreja Uciuryna ze stanowiska wicesekretarza Rady Bezpieczeństwa za działania uwłaczające godności stopnia wojskowego, poinformował w środę w 1 maja portal TUT.by. 

29 kwietnia w białoruskich mediach pojawiła się nieoficjalna informacja o zatrzymaniu Uciuryna, prawdopodobnie za przyjęcie łapówki o dużej wartości. Komitet Bezpieczeństwa Państwowego odmówił komentarzy w tej sprawie. 

Gazeta "Nasza Niwa" nazywa Uciuryna jednym z najwierniejszych gwardzistów Łukaszenki. Kilka lat temu gazeta umieściła go na liście 10 najbardziej wpływowych ludzi w kraju. 

Andrej Uciuryn od 1995 r. był funkcjonariuszem Służby Ochrony Prezydenta, a w 2007 r. został jej szefem. W 2014 r. odwołano go z tej funkcji i zajął stanowisko wicesekretarza Rady Bezpieczeństwa. 

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm
/

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politolog: bez własnej waluty nie ma samodzielnej polityki gospodarczej Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 09:00
Bez własnego pieniądza Białoruś utraci możliwość prowadzenia samodzielnej polityki gospodarczej – komentuje politolog Waler Karbalewicz słowa szefa MSZ Rosji, że na razie nie da się utworzyć konstytucji i parlamentu obu krajów, ale Moskwa chce wspólnej waluty.  Zależność Białorusi od Moskwy będzie mniej więcej taka jak dowolnej rosyjskiej guberni - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy dni z Putinem w Soczi. Łukaszenka: nie rozmawialiśmy z Putinem o manewrze podatkowym

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 14:00
Manewr podatkowy nie był tematem rozmów z Władimirem Putinem – powiedział w piątek Aleksander Łukaszenka, podsumowując trzydniową wizytę w Soczi. Oświadczył, że Białoruś jest gotowa integrować się z Rosją na tyle, na ile gotowa jest Moskwa. Prezydent Rosji ze swej strony zadeklarował, że jest ”usatysfakcjonowany” przebiegiem rozmów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: Rosja nic nie płaci za bazy na terytorium Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 22:00
Do 2026 roku Polska zamierza wydać na armię 50 mld dolarów i wszyscy milczą - powiedział w piątek w Mińsku Aleksander Łukaszenka na spotkaniu nazywanym „Wielka Rozmowa z Prezydentem”. Mówił na nim przede wszystkim o relacjach z Rosją.  Mówił m.in., że rosyjskie telewizje dominują w białoruskiej przestrzeni medialnej i „po miesiącu życia w Mińsku można się tam czuć jak w Moskwie”. Zapewnił, że 98 procent Białorusinów byłaby przeciw zjednoczeniu z Rosją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mińsk znosi ograniczenia co do liczby dyplomatów z USA na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:00
Władze Białorusi zniosły ograniczenia liczby amerykańskich dyplomatów w ambasadzie USA w Mińsku, które obowiązują od 2008 roku, i oficjalnie poinformowały o tym stronę amerykańską - podało w w poniedziałek białoruskie MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ Białorusi: podpisanie porozumienia z UE blokuje jeden kraj członkowski

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 07:00
 Minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej oświadczył we wtorek, że Mińsk gotowy jest do podpisania porozumienia z UE choćby jutro. Wyjaśnił, że podpisanie przez UE dokumentu o tzw. priorytetach partnerstwa jest blokowane przez jeden kraj. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: wysoka grzywna dla redaktor niezależnego portalu

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 23:58
Redaktor naczelna czołowego białoruskiego portalu internetowego została ukarana wysoką grzywną. Marina Zołatawa do czasu aż wyrok sądowy się uprawomocni ma zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: rynek UE powinien stać się alternatywą dla rosyjskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 22:00
Białoruś osiągnie równowagę, gdy rynek unijny stanie się dla niej realną alternatywą wobec rosyjskiego, "nie na papierze, a w rzeczywistości” – powiedział Aleksander Łukaszenka na naradzie poświęconej integracji na Wschodzie i relacjom z UE. 
rozwiń zwiń