Raport Białoruś

Bloger: na budowie elektrowni atomowej w Ostrowcu na Białorusi doszło do pożaru

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 14:45
Na budowie elektrowni atomowej w Ostrowcu doszło w maju do pożaru - poinformował białoruski bloger Nexta za pośrednictwem kanału w komunikatorze Telegram, powołując się na notatkę służbową w tej sprawie. Jeden robotników użył zapalniczki i zapalił się rozpuszczalnik w pojemniku z metalu.
Elektrownia atomowa w Ostrowcu. Zdjęcie ilustracyjne
Elektrownia atomowa w Ostrowcu. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / Maxim Weise

Z dokumentu, którego skan upublicznił Nexta, wynika, że pożar miał miejsce 12 maja. Jeden z robotników miał użyć zapalniczki w pobliżu farb i innych materiałów łatwopalnych, w efekcie czego doszło do zapalenia się rozpuszczalnika w metalowym pojemniku. Wydarzyło się to 7 metrów pod ziemią. Strażacy ugasili pożar w ciągu kilku minut. 

Komentując sytuację i to, że nie poinformowano o niej publicznie, autor publikacji napisał: "Naprawdę myślicie, że w przypadku wypadku, w czasie którego dojdzie do napromieniowania, będzie inaczej?". 

Białoruska elektrownia atomowa jest budowana w obwodzie grodzieńskim niedaleko miejscowości Ostrowiec. Jeszcze w tym roku ma zostać uruchomiony pierwszy z dwóch reaktorów. 

Z Mińska Justyna Prus (PAP) / agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Litwa: plan ewakuacji 6 tys. osób w wypadku awarii w siłowni atomowej na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 20:00
W razie dużej awarii w przyszłej elektrowni atomowej w Ostrowcu na Białorusi, przy granicy z Litwą, należałoby ewakuować 6 tys. osób z rejonu wileńskiego i święciańskiego, mieszkających w promieniu 30 km od obiektu – przewiduje litewski Plan Obrony Mieszkańców. 
rozwiń zwiń