X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: w Naroczy odsłonięta będzie tablica poświęcona Marii Kaczyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 19:30
W kościele w Naroczy na północy Białorusi zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Marię Kaczyńską. Małżonka prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która wraz z nim zginęła w katastrofie smoleńskiej - została ochrzczona w miejscowym kościele pod wezwaniem świętego Andrzeja Apostoła. 
Audio
  • Tablica pamięci Marii Kaczyńskiej. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Kościół w Naroczy
Kościół w NaroczyFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Tablica zostanie odsłonięta 22 sierpnia - czyli dzień po 77. rocznicy urodzin Marii Kaczyńskiej. W uroczystości weźmie udział arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz, zwierzchnik białoruskich katolików i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. 

Maria Kaczyńska (Mackiewicz) urodziła się 21 sierpnia 1942 roku w leśniczówce w okolicach miejscowości Kobylnik - to obecnie część sanatoryjnego miasteczka Narocz położonego wśród jezior.

Leśniczówka nie zachowała się, pozostały po niej tylko fundamenty. Przed wojną ziemie te wchodziły w skład II Rzeczpospolitej. 

Z inicjatywą upamiętnienia wystąpili mieszkańcy Naroczy i miejscowi parafianie, a ambasada RP w Mińsku pomogła ten pomysł zrealizować. Wykonanie tablicy sfinansowała Fundacja Pomocy Polakom na Wschodzie.

Maria Kaczyńska wraz z małżonkiem oraz 94 towarzyszącymi im członkami delegacji 10 kwietnia 2010 r. lecieli do do Smoleńska, zmierzali na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wszyscy zginęli tragicznie w katastrofie samolotu w pobliżu smoleńskiego lotniska Siewiernyj.

IAR/PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś: objazd polskich miejsc pamięci w obwodzie mińskim

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 10:02
Działacze Związku Polaków na Białorusi, nieuznawanego przez miejscowe władze, odwiedzili w niedzielę polskie groby i miejsca pamięci. To część białoruskich obchodów związanych z Dniem Wojska Polskiego.
rozwiń zwiń