X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś nie ma kopalń, ale eksportuje węgiel

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 01:00
Białoruś znacząco zwiększyła eksport węgla. Kraj ten nie posiada własnych kopalń, jednak stał się jednym z największych dostawców tego surowca na sąsiednią Ukrainę. 
Audio
  • Białoruś nie ma węgla, ale sprzedaje Ukrainie. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

Białoruś nie mając swoich zasobów węgla kamiennego sprowadza go od wschodniego sąsiada, a potem sprzedaje Ukrainie. Gazeta internetowa "Nawiny" poinformowała, że w pierwszym półroczu w Rosji kupiono milion 350 tysięcy ton węgla kamiennego, milion sprzedano sąsiadowi z południa - to niemal dwa razy więcej niż w całym ubiegłym roku. 

Gazeta wyjaśnia, że wzrost sprzedaży węgla na Ukrainę przez białoruskie firmy to efekt przepisów, które wprowadziła Rosja. Znacznie utrudniają one sprzedaż rosyjskiego węgla bezpośrednio do tego kraju. 

Wcześniej niektórzy eksperci sugerowali, że białoruskie firmy mogą również sprzedawać na Ukrainę węgiel sprowadzany z Rosji, a który w rzeczywistości pochodzi z separatystycznego ukraińskiego Donbasu. 

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak