X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Pobity za akcję w obronie głodującego Kawalenki

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 17:00
Andrej Mouczan wywiesił biało-czerwono-białą flagę obok jednego ze sklepów w Mińsku. Za to został pobity przez milicję – ma uszkodzoną szczękę, trafił do szpitala.
Andrej Mouczan w szpitalu 21 maja, po tym gdy został pobity przez milicję
Andrej Mouczan w szpitalu 21 maja, po tym gdy został pobity przez milicjęFoto: swaboda.org

Do zdarzenia doszło wieczorem 19 maja. W tym dniu sąd rozpatrywał apelację Siarhieja Kawalenki, opozycjonisty, który w grudniu rozpoczął protest głodowy. Andrej Mouczan, działacz organizacji Europejska Białoruś wywiesił biało-czerwono-białą flagę. Był to gest solidarności z Kawalenką, który został skazany na trzy lata ograniczenia wolności za wywieszenie opozycyjnego sztandaru w Witebsku, a potem na 25 miesięcy kolonii karnej za rzekome naruszenia poprzedniego wyroku. 

- Milicjanci zaatakowali mnie i próbowali wyrwać mi flagę. Zaczęli mnie bić. Było ich przynajmniej pięciu. Wszyscy byli w mundurach. Kopali mnie i bili pięściami. Wiele nie pamiętam. Kilka razy traciłem przytomność. Doszedłem do siebie już na Pierwszomajskim posterunku milicji. Wezwano ambulans. Do szpitala towarzyszył mi milicjant. Odjechał, kiedy powiedziano, że powinienem zostać w szpitalu – opowiedział Andrej Mouczan portalowi Karta 97.

Działacz opozycyjny uskarża się na ból głowy, ma złamaną szczękę, problemy z kręgosłupem. Pytany, czy pozwie milicję za brutalne pobicie, powiedział, że na razie chce wyzdrowieć. – Ledwo mówię. Potwornie boli mnie głowa – wyjaśniał białoruskim niezależnym dziennikarzom.

charter97.org/svaboda.org/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matka skazanego opozycjonisty: mój syn umiera

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 22:13
Białoruski opozycjonista Siarhiej Kawalenka został skazany na 21 miesięcy łagru. Jego życie jest zagrożone: nie przerwie protestu głodowego, który rozpoczął w grudniu. Białoruska opozycja prosi o pomoc Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na ratunek głodującemu opozycjoniście: apel o listy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 16:30
Białoruski Młody Front wezwał wszyskich, którym nie jest obojętny los głodującego Siarhieja Kawalenki, o wysyłanie maili i listów do prokuratury z prośbą o przeniesienie go do aresztu domowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głodującego opozycjonistę zabrali do "psychuszki"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 13:03
Lekarze zakładają, że wyniki badań pozwolą dobrać odpowiednią metodę przymusowego karmienia opozycjonisty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycjonista umiera. Waży zaledwie 45 kilogramów

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 13:03
Głodujący białoruski opozycjonista Siarhiej Kawalenka umiera - alarmuje jego żona. Alona Kawalenka rozmawiała z adwokatem, który odwiedził skazanego.
rozwiń zwiń