Raport Białoruś

Policja ukradła króla rosyjsko-białoruskiej mafii

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 14:06
Moskiewska policja przerwała tajne spotkanie liderów świata przestępczego. Aresztowano 23 osoby, w tym pretendentów do "złodziejskiego tronu”.
Audio
Zmarły Dziad Hasan
Zmarły Dziad HasanFoto: YouTube/PrimeCrime.ru

Na razie nie będzie koronacji... W połowie stycznia snajper zastrzelił szefa rosyjskiej mafii Asłana Usojana, nazywanego Dziadem Hasanem. Policyjni eksperci ustalili, że pozostali liderzy kryminalnych struktur chcą wybrać nowego króla i omówić zasady dalszej współpracy klanów.

Rosyjskim i białoruskim śledczym udało się ustalić termin oraz miejsce spotkania. Policja obstawiła restaurację "Rodzinny klub elitarny” w ekskluzywnym rejonie Moskwy. W ręce funkcjonariuszy wpadło 23 liderów półświatka. Rosyjskie MSW podało, że przyjęcie odbywało się przy okazji świętowania dnia urodzin jednego z ”generałów zakonu”. Przy okazji miała zapaść decyzja o "koronacji” następcy Usojana.

Wśród zatrzymanych ma być dwóch rosyjskich "worów w zakonie” (Timocha i Kostył) oraz dwóch białoruskich (Miedwieżonok i Pasztet). U tego ostatniego policja znalazła 1,5 grama kokainy - czytamy na stronie rosyjskiego MSW.  Pięć osób, które przyjechały z Białorusi, zostało pociągniętych do odpowiedzialności administracyjnej - napisano.  W przypadku pozostałych śledczy sprawdzają, czy są podejrzewani o udział w przestępstwach.

IAR/BBC Russian/mvd.ru/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Zamordowano "króla rosyjskiego podziemia"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 14:04
Asłan Usojan, znany jako Dziad Hasan, został zastrzelony przed wejściem do restauracji "Karetnyj Dwor” w centrum Moskwy.
rozwiń zwiń