Leonardo da Vinci - człowiek totalny

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 20:00
Bohaterem audycji "Ćwiczenia z myślenia", był człowiek renesansu - Leonardo da Vinci, jeden z najgenialniejszych ludzi w dziejach świata.
Audio
  • Leonardo da Vinci - człowiek totalny (Ćwiczenia z myślenia/Dwójka)
Grażyna Bastek
Grażyna BastekFoto: Grzegorz Śledź/PR2

2 maja minęło 495 lat od śmierci Leonarda da Vinci, malarza, architekta, filozofa, muzyka, pisarza, odkrywcy, geologa, anatoma, matematyka, mechanika, wynalazcy...

Jego ciekawość, umiejętność błyskawicznego przyswajania wiedzy i robienia z niej użytku, kreatywność - nie mają chyba sobie równych.

O geniuszu Leonarda da Vinci rozmawialiśmy z dr Grażyną Bastek oraz naszymi słuchaczami, dla których przygotowaliśmy jak zwykle zagadki związane z tematem audycji.

Do wysłuchania nagrania audycji zaprasza Hanna Maria Giza.

mc/bch

Czytaj także

Stephen Hawking: fizyka uratowała mu życie

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 14:30
W jednym z wywiadów powiedział: "Miałem szczęście w nieszczęściu. Choroba pozbawiła mnie możliwości ruchu, ale nie odcięła mnie od dwóch głównych przyjemności życia: fizyki i muzyki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

W gwiazdy patrzymy od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 14:00
- Szesnaście tysięcy lat temu niebo wyglądało niemal tak samo, jak dziś. Nie oddzielano go jednak od ziemi. Obie sfery stanowiły całość, wyraźnie wpływając na siebie - mówili goście Dwójki w rozmowie o znaczeniu gwiazd w historii kultury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Astronom w bibliotece

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 20:00
W niedzielnej audycji "Ćwiczenia z myślenia" rozmawialiśmy z prof. Jarosławem Włodarczykiem, historykiem astronomii, autorem książek "Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej" i "Księżyc w nauce i kulturze zachodu".
rozwiń zwiń