X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dakowicz: nie istniejemy bez dialogu z przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 14:00
- Wyobraźnia i świadomość, szczególnie młodych ludzi, nie jest dziś w stanie ogarniać tego, co wydarzyło się w przeszłości, a czego myśmy sobie wciąż nie opowiedzieli - mówił Przemysław Dakowicz, pierwszy laureat nagrody literackiej Skrzydła Dedala.
Audio
  • "Nie istniejemy bez dialogu z przeszłością". Wokół twórczości Przemysława Dakowicza (Notatnik Dwójki)
Przemysław Dakowicz odebrał nagrodę Skrzydła Dedala za odważną, oryginalną poznawczo i artystycznie refleksję nad destrukcją polskiej świadomości historycznej
Przemysław Dakowicz odebrał nagrodę Skrzydła Dedala za "odważną, oryginalną poznawczo i artystycznie refleksję nad destrukcją polskiej świadomości historycznej"Foto: Pixabay/domena publiczna

- Coś się wydarzyło w ostatnich latach, co sprawiło, że wszystkie rodzinne opowieści, strzępy historii, które przez lata dochodziły do mnie, zgromadziły się w jakąś masę krytyczną. Zrodziła się z tego świadomość, że trzeba opowiadać. Natychmiast, bo tracimy kontakt z naszą historią – podkreślał Przemysław Dakowicz.

O jakich tematach i postaciach z polskiej historii opowiada eseista? Dlaczego, według niego, współczesna kultura zajmuje się przede wszystkim zabawą, a jednocześnie: ma wiele wspólnego ze stanami schizofrenicznymi? Określając swoją, szeroko pojętą, światopoglądową postawę, Przemysław Dakowicz mówił również, że staje po stronie pewnego - determinującego całe ludzkie życie - złudzenia.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki

Prowadzenie: Barbara Schabowska

Goście: Przemysław Dakowicz (poeta, eseista i krytyk literacki), dr Tomasz Burek, Antoni Libera i prof. Włodzimierz Bolecki (jurorzy nagrody Skrzydła Dedala) 

Data emisji: 21.12.2015

Godzina emisji: 13.00

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skrzydła Dedala dla Przemysława Dakowicza

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 12:00
Poeta, eseista i krytyk literacki został pierwszym laureatem nagrody literackiej ustanowionej przez Bibliotekę Narodową i objętej patronatem przez Program 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń