Jubileusz zobowiązuje: teraz czas na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 08:44
Dziesiąta odsłona festiwalu "Sacrum Profanum" będzie poświęcona w całości muzyce polskiej. Do tego wydarzenia organizatorzy przygotowywali się już od dwóch lat. O festiwalu rozmawialiśmy z jego dyrektorem, Filipem Berkowiczem.
Audio
  • Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny Festiwalu Sacrum Profanum: "Jubileusz zobowiązuje"
Filip Berkowicz
Filip BerkowiczFoto: Adam Golec

- Po kilku latach eksplorowania różnych krajów, narodowości, regionów, przyszedł czas na Polskę. Już dwa lata temu zainaugurowaliśmy cykl Made in Poland i on miał doprowadzić do tej jubileuszowej edycji Festiwalu, którą w całości poświęcamy muzyce polskiej: kompozytorom polskim młodego i średniego pokolenia - mówi Filip Berkowicz dyrektor X Festiwalu "Sacrum Profanum".

Każdego dnia Festiwalu zaprezentowany zostanie monograficzny koncert wybranego kompozytora w wykonaniu najlepszych na świecie zespołów specjalizujących się w muzyce współczesnej. Paweł Mykietyn, Aleksander Nowak, Marcin Stańczyk, Cezary Duchnowski, Agata Zubel i Sławomir Kupczak to twórcy, których dzieła usłyszymy w dniach 9-14 września.

Zobacz szczegółowy plan transmisji festiwalowych wydarzeń w Dwójce.

Finałowym wydarzeniem będą współne koncerty Sigur Rós i Kronos Quartet.

Rozmawiał Tomasz Szachowski.

Czytaj także

Penderecki i Greenwood na szczytach sprzedaży!

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 15:50
Wspólna płyta mistrza polskiej awangardy oraz gitarzysty Radiohead zadebiutowała na 7. miejscu specjalistycznego brytyjskiego zestawienia albumów z muzyką klasyczną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jonny odmłodził Pendereckiego o 20 lat"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 23:00
Słuchacze Trójki jako pierwsi poznali płytę Krzysztofa Pendereckiego i Jonny'ego Greenwooda. A Filip Berkowicz opowiedział w "Radiowym Domu Kultury" o kulisach przedsięwzięcia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sacrum Profanum: Skalpel się reaktywuje i zsampluje Pendereckiego

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 10:23
Igor Pudło i Marcin Cichy znów połączą siły, by poeksperymentować z muzyką Kilara, Pendereckiego i Góreckiego. 10. edycja Sacrum Profanum poświęcona będzie w całości polskiej muzyce.
rozwiń zwiń