Mistrzyni parodii walczy z supermarketami

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 18:00
Do tej pory Katarzyna Kwiatkowska kojarzona była jako znakomita parodystka takich postaci jak Kazimiera Szczuka, Krystyna Janda, czy Doda. W Dwójce opowiedziała o roli, w której swe bolesne odbicie będzie mogło zobaczyć znacznie więcej osób.
Audio
  • Katarzyna Kwiatkowska o roli w filmie "Dzień Kobiet"
Katarzyna Kwiatkowska
Katarzyna KwiatkowskaFoto: Grzegorz Śledź/PR

- Marysia powiedziała, że to feministyczny western, ale po seansach przychodzi do nas wielu mężczyzn, którzy mówią, że ta historia mogłaby być o nich - mówiła w Dwójce aktorka.

O Katarzynie Kwiatkowskiej, jako aktorce właśnie, zaczęło być głośno po ostatnim festiwalu polskich filmów fabularnych w Gdyni, gdzie znakomite recenzje zebrał pełnometrażowy film Marii Sadowskiej, "Dzień kobiet". Obraz pokazany niedawno na 22. Festiwalu Filmowym w Cottbus otrzymał Nagrodę Główną, jako "pięknie opowiedziana historia odwagi i woli walki”.

Oparty na faktach film opowiada historię pracowniczki dużej sieci handlowej:  – Moja bohaterka jest najpierw kasjerką w sklepie na prowincji. Potem zostaje kierowniczką i z koleżanki staje się szefową, co zaczyna mnożyć trudności w jej życiu - opowiadał gość Magdaleny Juszczyk.

Film przedstawia takie zjawiska jak mobbing, łamanie praw człowieka, szantaż. Poddanie się presji szefów doprawadza postać graną przez Kwiatkowską do życiowego bankructwa. - Ostatecznie zostaje bez pracy, przyjaciół i z bagażem świństw na koncie. Postanawia więc wytoczyć proces tej sieci - opowiadała aktorka.

Więcej o filmie, który swoją premierę w Polsce będzie miał 8 marca 2013 roku, ale też o sztuce parodiowania w nagraniu audycji.

bch

Czytaj także

Kwiatkowska: Gram w niegrzecznym serialu

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 14:21
- Nie zdarza się teraz w mediach żartowanie z prostytutki, z byłego narkomana, z toksycznej matki. Trochę zapomnieliśmy, że można się śmiać z wielu różnych rzeczy - mówi w Czwórce Katarzyna Kwiatkowska, aktorka z serialu "Aida".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Długa droga od śmiechu do łez (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 16:48
Katarzyna Kwiatkowska kojarzona była dotychczas z ról komediowych. Ale ostatnio zabłysnęła rolą w filmie "Dzień kobiet" w reżyserii Marii Sadowskiej.
rozwiń zwiń