X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Maria Poprzęcka: chciałabym pisać pięć książek naraz

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 18:00
– Sztuki, tej fascynującej, jest tak dużo, nie ogarnie się jej w jednym życiu. A mnie pociąga tyle rzeczy: każda moja książka jest o czymś zupełnie innym – opowiadała w Dwójce prof. Maria Poprzęcka, historyk sztuki, znakomita eseistka, laureatka Nagrody Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich.
Audio
  • Z prof. Marią Poprzęcką, laureatką Nagrody Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich, rozmawia Marcin Pesta (Poranek Dwójki)
Prof. Maria Poprzęcka
Prof. Maria PoprzęckaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Prof. Maria Poprzęcka od lat pracuje na rzecz piękna i popularyzowania sztuki. Robi to, co – jak wspominała w "Poranku Dwójki" – chciała robić od zawsze: pisać o sztuce. – Staram się godzić moje zainteresowania teoretyczne i metodologiczne z pracą popularyzatorską – opowiadała o swojej dwutorowej działalności, przywołując myśl jej nauczyciela prof. Jana Białostockiego: "Popularyzacja, zwłaszcza w humanistyce, jest społecznym obowiązkiem uczonych”.

"Mona Lisa już nie istnieje". Prof. Maria Poprzęcka i dr Grażyna Bastek w dyskusji o popularyzacji sztuki>>>

Pisanie o sztuce prof. Marii Poprzęckiej jest sztuką samą w sobie. Świadczą o tym choćby liczne wyróżnienia, przyznawane właśnie, co należy podkreślić, za szeroko rozumianą twórczość eseistyczną: Nagroda Literacka Gdynia za esej "Inne obrazy", Nagroda Krytyki Artystycznej im. Jerzego Stajudy przyznawana polskim krytykom sztuki czy – najnowsza – Nagroda Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich.

Sztuka dawna, sztuka współczesna. Dwójka poleca>>>
Jak wyzwolić się od nadmiaru sztuki? Gdzie szukać tej dobrej, na którą nie szkoda czasu? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z  prof. Marią Poprzęcką.  
"Poranek Dwójki" prowadził Marcin Pesta.

jp/bch

Zobacz więcej na temat: SZTUKA Maria Poprzęcka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Giovanni Bellini - poeta pędzla, nauczyciel Tycjana

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 13:00
W tej lekcji historii sztuki dr Bożena Fabiani opowiadała o włoskim malarzu rodem z Wenecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krzyk" Muncha jako odwrócona "Mona Lisa" Leonarda

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 18:00
- Te dwa dzieła bardzo często się ze sobą zestawia. Dosyć bezrefleksyjnie, jako ikony sztuki zachodniej. W istocie jednak bardzo wiele je łączy - mówiła dr Grażyna Bastek w kolejnej odsłonie cyklu "Jest taki obraz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafael, bóg sztuki odrodzenia

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 14:40
W audycji "W stronę sztuki" słuchaliśmy gawęd dr Bożeny Fabiani o włoskim malarzu i architekcie doby renesansu - Rafaelu Santim z Urbino, nazywanym "boskim artystą", ponieważ urodził się i zmarł w dzień Wielkiego Piątku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmysłowa, mocno erotyczna. Niejedna Danae Tycjana

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2014 10:00
– Nawet gdybyśmy nie widzieli silnego przekazu erotycznego w dawnych obrazach, tu jest to trudne – podkreślała w Dwójce dr Grażyna Bastek, opowiadając o sugestywnym obrazie Tycjana przedstawiającym mitologiczną scenę odwiedzin Zeusa u piękniej Danae.
rozwiń zwiń