"Sotnie wolności”. Niedokończona historia Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 17:39
- To dynamiczny opis wydarzeń na Ukrainie począwszy od Majdanu - opowiadał w Dwójce Michał Kacewicz, dziennikarz - naoczny świadek ukraińskiej rewolucji.
Audio
  • Michał Kacewicz o książce "Sotnie wolności". Rozmawiała Dorota Sokołowska (Wybieram Dwójkę)
- Ukraińcy mają poczucie, że skoro bili się w imię Europy, to powinni mieć od niej wsparcie - mówił w Dwójce Michał Kacewicz, autor książki Sotnie wolności (na zdjęciu fragment okładki)
- Ukraińcy mają poczucie, że skoro bili się w imię Europy, to powinni mieć od niej wsparcie - mówił w Dwójce Michał Kacewicz, autor książki "Sotnie wolności" (na zdjęciu fragment okładki)Foto: materiały promocyjne

"Sotnie wolności” to pierwsza polska reporterska książka opowiadająca o ukraińskiej rewolucji i wojnie domowej. Dziennikarz „Newsweeka” był w Kijowie zanim doszło do walk na Majdanie. - Kiedy zobaczyłem pierwsze protesty, to czułem, że to nie będą manifestacje jak w czasie Pomarańczowej Rewolucji. Ukraińcy oczekiwali, że umowa stowarzyszeniowa z Unią będzie początkiem przemiany w kraju. Ich rozczarowanie decyzją władz rezygnujących z europejskiego kierunku było bardzo duże - wspominał Michał Kacewicz.

Spisując swe obserwacje na potrzeby książki dziennikarz miał problem z postawieniem kropki w historii Ukrainy - ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację na wschodzie tego kraju.

***
Rozmawiała: Dorota Sokołowska
Gość: Michał Kacewicz
Data emisji: 27.11.2014
Godzina emisji: 16.00
materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę

bch

Czytaj także

Barykady Majdanu oczami ukraińskich poetów

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 10:00
- Moja ulubiona barykada nie miała żadnego znaczenia, była eteryczna, ze śniegu, łatwa do zdobycia - mówił Leś Belej w reportażu Bartłomieja Majzela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andruchowycz: dobrze, gdy nie musimy ryczeć hymnu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 18:00
Ukraiński pisarz opowiadał w Dwójce o książce "Szcze ne wmerła i nie umrze", w której analizuje ostatnie przemiany na Ukrainie.
rozwiń zwiń