X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cud pod Białymstokiem. Komu objawia się Matka Boska?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 08:45
Od osoby, która jest świadkiem cudu, wspólnota oczekuje nie mniej cudownego życia. W przypadku tego objawienia wspólnota mocno się zawiodła.
Audio
  • Z Piotrem Nesterowiczem, autorem książki "Cudowna", rozmawia Katarzyna Nowak (Wieczór autorski/Dwójka)
Jadwiga - bohaterka książki Cudowna Piotra Nesterowicza - do dziś powtarza zdanie, które usłyszała od Maryi, gdy miała czternaście lat. Jakie to zdanie?
Jadwiga - bohaterka książki "Cudowna" Piotra Nesterowicza - do dziś powtarza zdanie, które usłyszała od Maryi, gdy miała czternaście lat. Jakie to zdanie?Foto: Lawrence OP/Flickr, lic. CC BY-NC 2.0

Jadwiga miała 14 lat, gdy ukazała jej się Matka Boska. Był 1965 rok, na łąkę w okolice Zabłudowa pod Białymstokiem przybywali pielgrzymi z całej Polski, a milicja siłą rozganiała nielegalne zgromadzenie.  
Wkrótce jednak okoliczni mieszkańcy zwątpili w objawienie dziewczynki. Mieli jej za złe, że wydarzenie jest za mało cudowne, że w czasie innych objawień Matka Boska powiedziała więcej niż u nich.
- Ta dziewczynka najwyraźniej nie sprostała oczekiwaniom. Poszła do klasztoru, ale z niego wróciła, co więcej: z nieślubnym dzieckiem - mówił Piotr Nesterowicz, autor książki "Cudowna". Jak się okazuje, w opowieści o maryjnym objawieniu najciekawszy wydaje się wątek bardzo ludzki: ostracyzmu wspólnoty, społecznej i rodzinnej przemocy. Czy Matka Boska faktycznie wówczas się objawiła? Na to pytanie Piotr Nesterowicz również próbował znaleźć odpowiedź.

***

Tytuł audycji: "Wieczór autorski"

Prowadziła: Katarzyna Nowak

Gość: Piotr Nesterowicz (autor książki "Cudowna")

Data emisji: 9.01.2014

Godzina emisji: 17.30

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Szabłowski: w Belicy ludzie zazdroszczą niedźwiedziom

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 17:00
- Do tutejszych niedźwiedzi przyjeżdża stomatolog z Niemiec, a dentystka z Belicy mówi, że plombę ludziom zakłada raz na miesiąc, bo nikogo na nią nie stać. Chore zęby się wyrywa - opowiadał w Dwójce Witold Szabłowski, autor zbioru reportaży "Tańczące niedźwiedzie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Szelburg-Zarembina - poetka odklejona od rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 17:56
- Pierwszy utwór Ewy Szelburg-Zarembiny, z którym się spotkałam, to "Idzie niebo ciemną nocą" - wspominała Anna Marchewka. - Ale dużo bardziej od jej twórczości dla dzieci interesowała mnie ona sama. To, jaką była, zanim stała się nieco marmurową starszą panią piszącą wiersze dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiut Wojciecha Engelkinga. To nie jest świat dla niepełnosprytnych…

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 18:00
- To świat demokratyczny do absurdu, więc każdy stara się pokazać, że znaczy więcej - mówił autor wizji przyszłości zawartej w powieści "Niepotrzebne skreślić".
rozwiń zwiń