X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Krajobraz po rewolucjach". Przyjdź na wykład Adama Zamoyskiego!

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 17:42
Program 2 Polskiego Radia zaprasza do Studia Koncertowego PR im. Witolda Lutosławskiego na wykład Adama Zamoyskiego, znakomitego znawcy XIX-wiecznej historii.
Fragm. plakatu informującego o wykładzie  Adama Zamoyskiego Krajobraz po rewolucjach w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego
Fragm. plakatu informującego o wykładzie Adama Zamoyskiego "Krajobraz po rewolucjach" w Studiu Koncertowym PR im. Witolda LutosławskiegoFoto: mat promocyjne

Kto winien jest WSZYSTKIEMU?

Jakobińscy rewolucjoniści, iluminaci, masoni, polscy spiskowcy, bolszewicy lub reakcjoniści, terroryści, którzy chcieli zagłady cywilizacji tronu i ołtarza?

Od wielu pokoleń państwa Zachodu walczą z prawdziwymi i urojonymi zagrożeniami. Rządy straszą swoich obywateli wizją ciemnych sił, które zburzą spokój i porządek.

To skuteczny pretekst do ograniczania wolności, inwigilacji, a nawet użycia siły.

Nie będziemy wiedzieli, jak tworzyła się nasza rzeczywistość, jeśli nie zrozumiemy, o co chodziło w rewolucji francuskiej oraz jakie były motywacje różnych ruchów narodowo-wyzwoleńczych. Rządy europejskie między 1789 a 1848 traktowały każde odstąpienie od normy, każdą propozycję reformy, każdy nowy pomysł - jako przejaw wielkiego spisku wymierzonego w istniejący układ.

Zobacz także
Adam Zamoyski 1200.jpg
Adam Zamoyski - rewolucja francuska jako dżihad

To będzie drugie spotkanie z cyklu "Bez paniki, to tylko nauka". Wykład Adama Zamoyskiego poprowadzi Hanna Maria Giza.

Do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie) zapraszamy w poniedziałek, 25 stycznia, o godz. 19.00.

Wstęp wolny, jednak liczba miejsc ograniczona. Wejściówki czekają na Państwa pod adresem nauka.dwojka@polskieradio.pl

***
Adam hr. Zamoyski to brytyjski historyk i publicysta polskiego pochodzenia, kawaler maltański, autor książek: "Polska", "1812. Wojna z Rosją", "Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina", "Święte szaleństwo", a także biografii Chopina i Paderewskiego. Jego najnowsza książka to "Urojone widmo rewolucji".

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Heller: Bóg uprawia matematykę

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 18:00
- Chciałbym wiedzieć, co to oznacza - skomentował cytat zaczerpnięty z jego własnych pism ks. prof. Michał Heller. Zapraszamy do obejrzenia wykładu "Gdy przestrzeń była Bogiem".
rozwiń zwiń