"Krajobraz po rewolucjach". Przyjdź na wykład Adama Zamoyskiego!

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 17:42
Program 2 Polskiego Radia zaprasza do Studia Koncertowego PR im. Witolda Lutosławskiego na wykład Adama Zamoyskiego, znakomitego znawcy XIX-wiecznej historii.
Fragm. plakatu informującego o wykładzie  Adama Zamoyskiego Krajobraz po rewolucjach w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego
Fragm. plakatu informującego o wykładzie Adama Zamoyskiego "Krajobraz po rewolucjach" w Studiu Koncertowym PR im. Witolda LutosławskiegoFoto: mat promocyjne

Kto winien jest WSZYSTKIEMU?

Jakobińscy rewolucjoniści, iluminaci, masoni, polscy spiskowcy, bolszewicy lub reakcjoniści, terroryści, którzy chcieli zagłady cywilizacji tronu i ołtarza?

Od wielu pokoleń państwa Zachodu walczą z prawdziwymi i urojonymi zagrożeniami. Rządy straszą swoich obywateli wizją ciemnych sił, które zburzą spokój i porządek.

To skuteczny pretekst do ograniczania wolności, inwigilacji, a nawet użycia siły.

Nie będziemy wiedzieli, jak tworzyła się nasza rzeczywistość, jeśli nie zrozumiemy, o co chodziło w rewolucji francuskiej oraz jakie były motywacje różnych ruchów narodowo-wyzwoleńczych. Rządy europejskie między 1789 a 1848 traktowały każde odstąpienie od normy, każdą propozycję reformy, każdy nowy pomysł - jako przejaw wielkiego spisku wymierzonego w istniejący układ.

Zobacz także
Adam Zamoyski 1200.jpg
Adam Zamoyski - rewolucja francuska jako dżihad

To będzie drugie spotkanie z cyklu "Bez paniki, to tylko nauka". Wykład Adama Zamoyskiego poprowadzi Hanna Maria Giza.

Do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie) zapraszamy w poniedziałek, 25 stycznia, o godz. 19.00.

Wstęp wolny, jednak liczba miejsc ograniczona. Wejściówki czekają na Państwa pod adresem nauka.dwojka@polskieradio.pl

***
Adam hr. Zamoyski to brytyjski historyk i publicysta polskiego pochodzenia, kawaler maltański, autor książek: "Polska", "1812. Wojna z Rosją", "Warszawa 1920. Nieudany podbój Europy. Klęska Lenina", "Święte szaleństwo", a także biografii Chopina i Paderewskiego. Jego najnowsza książka to "Urojone widmo rewolucji".

jp/mc

Czytaj także

Michał Heller: Bóg uprawia matematykę

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 18:00
- Chciałbym wiedzieć, co to oznacza - skomentował cytat zaczerpnięty z jego własnych pism ks. prof. Michał Heller. Zapraszamy do obejrzenia wykładu "Gdy przestrzeń była Bogiem".
rozwiń zwiń