REKLAMA

"Te Deum". Orkiestra Polskiego Radia i 24 inne orkiestry z całej Europy

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 15:23
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, razem z innymi 24 orkiestrami z całej Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Unii Nadawców (EBU), wzięła udział w nagraniu "Te Deum" Marca-Antoine’a Charpentiera. Klip wideo, podkreślający współpracę orkiestr mediów publicznych z całej Europy, miał premierę 21 czerwca, czyli w Dniu Muzyki (World Music Day). Półtoraminutowe dzieło oglądać można w internecie i w Polskim Radiu. Zapraszamy!
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Orkiestra Polskiego Radia w WarszawieFoto: Przemysław Zalewski

Jacek Hawryluk 1200.jpg
"Polskie Radio jest w czołówce europejskiej wymiany muzycznej"

Muzycy wszystkich europejskich orkiestr zaproszonych do udziału w projekcie nagrali słynne dzieło  Marca-Antoine’a Charpentiera w formie wideo i wysłali swoje filmy do siedziby Europejskiej Unii Nadawców (EBU), gdzie zmontowany został klip, mający na celu promocję zespołów artystycznych skupionych wokół mediów publicznych oraz wspierający ich aktywność w trakcie pandemii koronawirusa. W trakcie 90-sekundowego filmu możemy więc posłuchać Te Deum w wykonaniu 188 muzyków z 25 orkiestr. Jedną z nich jest Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.

– To wyjątkowe przedsięwzięcie ma na celu pokazać siłę muzyki, która potrafi jednoczyć ludzi i daje nadzieję na lepsze czasy – mówi Joseph Hoban, szef Wydziału Komunikacji Europejskiej Unii Nadawców. Nagranie można oglądać na stronie internetowej, kanale YouTube oraz w mediach społecznościowych EBU i orkiestr, które wzięły udział w akcji. Promowana jest ona hasztagami #KeepMediaGood oraz #PublicServiceMedia.

YouTube/Joseph Hoban

***

info. prasowe

Czytaj także

"Muzyka jest podstawą istnienia radia publicznego"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 13:18
- 45 procent wszystkiego, co emitują radiofonie publiczne w Europie, to muzyka. Wiadomości i publicystyka to tylko 19 procent nadawanych treści - opowiadała w Dwójce Pascale Labrie, szefowa sekcji muzycznej Europejskiej Unii Nadawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pascale Labrie: Polskie Radio daje szansę na zaistnienie w świecie

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 13:17
Europejska Unia Nadawców (EBU) ogłosiła statystyki międzynarodowej wymiany koncertowej za rok 2018. Oferta muzyczna Polskiego Radia jest jedną z najbogatszych wśród europejskich radiofonii publicznych.
rozwiń zwiń