"Portrety Kompozytorów". Masecki & Markowicz zagrali Bacha w Dwójce. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 15:29
"Portrety Kompozytorów" to letni cykl cotygodniowych koncertów prezentowanych przez Marcina Maseckiego, Marcina Markowicza i spółkę. Na początek Jan Sebastian Bach. 
Masecki  Markowicz
Masecki & MarkowiczFoto: Mat. prasowe
Program
  • “Koncert Włoski” BWV 971 - pianino 
  • Sonata skrzypcowa E-dur BWV 1019 - skrzypce i pianino 
  • Suity wiolonczelowe - wybór części - wiolonczela 
  • Koncert na skrzypce i obój BMW 1060 - skrzypce, obój, pianino, wiolonczela 

J.S. BACH (Marcin Masecki piano, Marcin Markowicz skrzypce, Sebastian Aleksandrowicz obój, Maciej Młodawski wiolonczela)

marcinmasecki/Portrety Kompozytorów - odc. 1 - J.S.Bach - Masecki / Markowicz / Młodawski / Aleksandrowicz

***

W każdą niedzielę (od 28.06) o godzinie 12.00 transmitujemy kolejny z sześciu odcinków poświęconych ciekawszym postaciom z historii muzyki klasycznej. Zgodnie z tradycją Masecki opowiada o bohaterach cyklu, o ich czasach i ich twórczości.

W ostatnim odcinku Masecki i Markowicz zagrają własne kompozycje, zadając tym samym pytanie czy klasyka to tylko historia? Czy dziś istnieje jeszcze muzyka klasyczna? Czy możliwa jest współczesna muzyka klasyczna? Czy klasyczność i współczesność się wykluczają? Czy są kompatybilne? Czy skoro coś jest współczesne to już nie może być klasyczne? Czy klasyka była kiedyś współczesna? Czy zawsze była klasyką? Co dziś jest klasyką? Co to jest klasyka? Jak żyć?

Zobacz zapowiedź

Czytaj także

"Emerge". Energetyzujące dzieła symfoniczne

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 15:45
Dwójka poleca pierwszą monograficzną płytę Tomasza Jakuba Opałki, uważanego za jednego z najbardziej charakterystycznych kompozytorów swojej generacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Rubik: udało mi się stworzyć utwory, o których zawsze marzyłem

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 20:45
Jeden z najbardziej popularnych polskich kompozytorów. Utwóry takie jak "Psalm dla Ciebie" lub "Niech mówią, że to nie jest miłość" śpiewa cała Polska po dziś dzień. Gościem audycji "Nieznani znani" był Piotr Rubik. 
rozwiń zwiń