Polskie Radio
Section05
Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

PR24 Senator PiS: sytuacja gospodarcza Polski jest znakomita. Nowy rząd ma problem z wielkością swoich obietnic

- Koalicja, która przejęła władzę w Polsce, ma przede wszystkim problem z wielkością swoich obietnic. To jest powód, dla którego mówią o trudnościach. My zostawiamy Polskę w dobrym stanie, finanse są w znakomitej kondycji. Wyróżniamy się bardzo dobrze na tle krajów nie tylko UE, ale też OECD - mówił w Polskim Radiu 24 senator PiS Grzegorz Bierecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA ekonomia finanse publiczne Polskie Radio 24 Grzegorz Bierecki

Sławomir Cenckiewicz: nie było w Polsce po 1989 roku tak prorosyjskiej partii jak PO

- Ja chcę jasno powiedzieć: nie było tak prorosyjskiej partii w Polsce, nawet jak się weźmie pod uwagę postkomunistów po roku 1989, jak Platforma Obywatelska, która po roku 2007 realizowała we wszystkich obszarach bardzo ostry kurs prorosyjski - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Sławomir Cenckiewicz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego, b. przewodniczący komisji ds. wpływów rosyjskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sławomir Cenckiewicz HISTORIA POLSKA polityka Rosja relacje polsko-rosyjskie

"To będzie źle rzutowało na następne lata". Prof. Górski o odwołaniu komisji ds. wpływów Rosji

- Niezwykle istotnym jest, by sytuacje z przeszłości były wyjaśnione - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Grzegorz Górski z Akademii Jagiellońskiej o odwołaniu członków komisji ds. wpływów Rosji w Polsce. Jego zdaniem potrzebna jest świadomość odporności Polski na obce wpływy, zaś odwołanie komisji "nie buduje takiego przekonania", dlatego "będzie źle rzutowało na następne lata". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA relacje polsko-amerykańskie USA Grzegorz Górski

PR24 "Pro publico". Prof. Bogdan Szlachta o tym, co zmieniło się w polskim społeczeństwie i polityce

Choć prawica wygrała wybory, na chwilę obecną to lewicowo-liberalna opozycja zdaje się mieć możliwość stworzenia koalicji mającej większość parlamentarną. Jakich scenariuszy powyborczych można się spodziewać i jakich zjawisk społecznych jest to świadectwem? O tym w Polskim Radiu 24 mówił prof. Bogdan Szlachta, prawnik i filozof z UJ.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory 2023 społeczeństwo

Szczucki o słowach Leszczyny: już teraz chcą się usprawiedliwiać, że nie zrealizują programu

Krzysztof Szczucki, szef Rządowego Centrum Legislacji i poseł elekt z ramienia PiS, podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia, że Platforma Obywatelska miała przed wyborami dostęp do wszystkich dokumentów finansowych, obrazujących kondycję budżetu państwa. - Twierdzenie teraz, kilka dni po wyborach, że ich postulaty programowe nie będą miały źródeł finansowania, jest powiedzeniem, że nie przygotowali dobrze programu i próbują już teraz się usprawiedliwić, że go nie zrealizują - stwierdził Szczucki.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczucki polityka opozycja