Polskie Radio
Section05
Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

"Musimy bardzo twardo prowadzić naszą politykę". Sasin o sytuacji energetycznej Polski

- Nie ugniemy się w sprawie Turowa. To byłaby katastrofalna sytuacja dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i tym samym dla bezpieczeństwa Polaków. Mówimy tutaj o czterech milionach ludzi, którzy byliby w tej sytuacji pozbawieni dostępu do energii elektrycznej - mówił w audycji "W otwarte karty" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Małgorzata Raczyńska-Weinsberg GOSPODARKA Orlen PKN Orlen lotos

Wojciech Skurkiewicz o wtargnięciu na teren Sejmu: zdarzenia wpisujące się w działania hybrydowe na granicy

- Wtargniecie Obywateli RP na teren Sejmu to celowe prowokacyjne działanie środowisk, które bardzo często są finansowane przez organizacje nie zawsze pochodzące z kraju - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. W audycji udział wzięli również PiS; Krzysztof Bosak (Konfederacja), Władysław T. Bartoszewski (PSL-Koalicja Polska), Norbert Kaczmarczyk (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś kryzys migracyjny Rosja Aleksander Łukaszenka służby i bezpieczeństwo Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Rzymkowski: po trzydziestu dniach stanu wyjątkowego sytuacja jest zdecydowanie lepsza

- Już po trzydziestu dniach stanu wyjątkowego, który obowiązuje w dwóch polskich województwach, sytuacja jest zdecydowanie lepsza. Mówię to z perspektywy Straży Granicznej, funkcjonariuszy Wojska Polskiego oraz Policji - tłumaczył w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski (PiS). W audycji wzięli również udział: Jarosław Sachajko (Kukiz ‘15), Katarzyna Piekarska (KO), Artur Dziambor (Konfederacja). 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Rzymkowski Jarosław Sachajko katarzyna piekarska Artur Dziambor PiS Kukiz'15 koalicja obywatelska Konfederacja Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Polskie Radio 24 polityka granica POLSKA

Joanna Będkowska o roli kobiet w biznesie: nie orientują sie wyłącznie na zysk

- Najwięksi inwestorzy wprowadzają wymogi, aby zarządy i rady nadzorcze były jak najbardziej zróżnicowane pod względem płci. Robią to, ponieważ widza poprawę w osiągnięciach, ale i zyskach - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Będkowska, wiceprezes Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg gospodarka polska równouprawnienie kobieta społeczeństwo

Czy obserwujemy upadek polskiego parlamentaryzmu?

"Będziesz wisieć" - tak do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, z mównicy sejmowej, krzyczał poseł Grzegorz Braun. Czy to ostateczny dowód na upadek parlamentaryzmu w Polsce? A może jednak to wciąż pewien teatr mający na celu pozyskanie sympatii wyborców? Gdzie jest granica pomiędzy walką polityczną a przestępstwem?
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Braun Sejm parlament w Polsce mowa nienawiści Małgorzata Raczyńska-Weinsberg polityka

"Rolnicy powinni znaleźć niszę na konkretne produkty". Prof. Niżnikowski o lokalnej sprzedaży bezpośredniej

- Nowe zasady sprzedaży bezpośredniej pozwalają rolnikom, w warunkach lokalnych, na uzupełnienie swojej działalności o elementy przetwórstwa. W małych gospodarstwach można to z powiedzeniem zrobić, ale w danych regionach trzeba znaleźć niszę na konkretne produkty, aby mogły one znaleźć zbyt - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Roman Niżnikowski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg rolnictwo

"Wyjście z Unii nie wchodzi w grę". Terlecki o sporze Polski z Brukselą

- Oczywiście wyjście z Unii nie wchodzi w grę. Wobec tego wchodzą inne środki, o których mówiłem, nazywając je drastycznymi, to są zarówno możliwości stosowania weta w różnych sytuacjach czy podnoszenia jakby sporu na wyższe poziom, na poziom Rady Europejskiej - mówił na antenie Programu 1 Polskiego wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Terlecki polityka Polityka zagraniczna Polski Bruksela Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Unia Europejska

Jak odejście Angeli Merkel wpłynie na relacje z Polską?

Już za kilkanaście dni dojdzie do wyborów parlamentarnych w Niemczech, gdzie zakończy się era rządów obecnej kanclerz i prawdopodobnie chadecji. - Angela Merkel jest krytykowana na arenie wewnętrznej za zły styl przekazania władzy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Tomasz Grzegorz Grosse. Czy zmiana sterów władzy u naszych zachodnich sąsiadów, odbije się na relacjach polsko-niemieckich?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Angela Merkel Szymon Szynkowski Niemcy

"Liczę na wniosek ws. pociągnięcia do odpowiedzialności karnej". Prof. Bernacki o groźbach Brauna

- Jest pewien plan realizowany przez polityków Konfederacji i posła Brauna: wykorzystywanie napięć, epatowanie tego typu wypowiedziami - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji wzięli również udział: dr Marcin Romanowski (Solidarna Polska), prof. Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), dr Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Sejm Konfederacja Grzegorz Braun Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marek Sawicki Paweł Kowal